zooms

Zoom’dan 14.7 Milyar Dolarlık Yatırım

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzaktan çalışanlar ve şirketler için büyük bir iletişim aracı olan Zoom, COVID-19 virüsü etkisiyle 2020 yılında yaklaşık gelirini %326 oranında arttırmıştı. Yatırımlarını arttırmak isteyen şirket, bulut teknolojileri ile malum Five9 şirketini hisse senetleri karşılığında 14,7 milyar dolara satın almış olduğunu duyurdu.

Five9, büyük şirketlerin müşterileri ile iletişimini arttırmasını amaçlayan bulut sistemlere sahip. Bulut bildirişim merkezi ve satın alan bildirişimlerine yapay zekâ yardımı, akış denetimi benzer biçimde geliştirmeler sunan şirket, 2.000’den fazla müşteriye haiz.

ABD’nin en büyük 2. Teknoloji anlaşması

Yeni yatırım, ABD’de bu yıl içerisinde yapılmış en büyük 2. Teknolojisi anlaşması oldu. İlk büyük yatırımını meydana getiren Zoom, pandemi sonrası dünyada uzaktan çalışmanın artacağını düşünüyor. Aynı zamanda uygulamanın, müşterilerine daha fazla mutluluk ve kıymet sağlarken devamlı gelişim göstereceğini ifade ediyor.

Video konuşma uygulamaları içinde Microsoft’da, Teams uygulaması ile bu rekabette büyük bir rol sahibi olmak istiyor ve Zoom’a bir tehdit oluşturuyor. Pandeminin azalmaya başlaması ile %36 kıymet kaybeden Zoom, video konferans türü haricinde farklı uygulamalar için de çalıştıklarını dile getirdi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!