indir-8-1

YouTube Music ve Premium, 50 Milyon Aboneyi Aştı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

YouTube, abonelik sistemine dair yeni bir blog gönderisi paylaştı ve etken kullanıcı sayısını belirtti. Şirket, deneme sürümünde bulunan kullanıcılar da dâhil olmak üzere YouTube Music ve YouTube Premium’un toplamda 50 milyondan fazla kullanıcıya sahip bulunduğunu açıkladı.

“En hızlı büyüyen müzik abonelik hizmeti”

Geçtiğimiz Haziran ayında YouTube’un Küresel Müzik Başkanı Lyon Cohen, YouTube’un son 12 ayda müzik piyasasına 4 milyar dolardan fazla ödeme icra ettiğini duyurmuştu. Son olarak paylaşılan blog gönderisinde ise Cohen: “fanatiklerin en geniş ve en çeşitli müzik, sanatçı ve kültür kataloğuna kesintisiz erişebilecekleri başka bir yer yok. İster YouTube’da ister YouTube Music uygulamasında olsun, müzik fanatiklerinin derinlere inip aradıklarını bulmalarını kolaylaştırıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Gönderide ek olarak Midia Research verileri referans gösterilerek YouTube Music’in ‘En hızlı büyüyen müzik abonelik hizmeti’ olduğu açıklandı. Midia Research, yaptığı bir araştırma sonucunda 2020 yılında %60 gelişme kaydetmesiyle beraber Google’ın müzik endüstrisinde %8’lik bir paya sahip olduğunu ve endüstride %32’lik pazar payına hâkim olan Spotify’ın ilk sırada yer almış olduğunu açıkladı.

YouTube, abonelik hizmetindeki hızlı büyümenin devam etmesini sağlayacaklarını bunun için de platforma yatırım meydana getirmeye devam edeceklerini de belirtti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!