featured

Xiaomi’den cihazları zihin gücüyle kontrol etmeyi sağlayan kafa bandı: MiGu

Yenilikçi bir ürün olan Xiaomi MiGu kullanıcıların zeki ev ürünlerini beyin dalgalarını kullanarak zihinleriyle test etmelerini sağlayacak bir kafa bandı olarak tanınabilir. Ütopik aygıt, Xiaomi Group’un üçüncü çevrimiçi hackathon’unda birincilik ödülünü kazanan projenin bir parçası.

Hayatı kolaylaştırması amaçlanıyor

Xiaomi MiGu kafa bandının, kullanıcıların parlak zeka ev ürünlerini zihinlerinin kuvvetiyle test etmelerine izin vermekle kalmayıp, hem de beyin dalgalarını kullanarak sürüş sırasındaki yorgunluğu da takip edeceği söyleniyor. MiGu kafa bandının geliştiricileri, cihazın elektrik sinyallerini almaya destek olan üç noktası bulunduğunu iddia ediyorlar.

Xiaomi’den cihazları zihinle kontrol etmeyi sağlayan kafa bandı

Ürünün, noktalar arasındaki potansiyel farkı kullanarak kullanıcının EEG’tepsi (elektroensefalografi) okuyabileceği belirtiliyor. Projenin mühendisi, her insanın daha doğal bir etkileşim yolu ile daha rahat bir parlak zeka hayatın keyfini çıkarmasını sağlamayı umduklarını belirtti. Kafa bandının ticari hale getirilip satışa sunulacağı henüz kati olmasa da, ürün fazlaca entresan görünüyor ve şirket ticarileştirmeye karar verirse oldukça dikkat çekeceği söylenebilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Xiaomi’den cihazları zihin gücüyle kontrol etmeyi sağlayan kafa bandı: MiGu
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!