indir-1-8

Xiaomi Artık Ürünlerinde Mi Markasını Kullanmayacak

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu ay, amiral gemisi akıllı telefon Xiaomi MIX 4’ün resmi duyurusu gerçekleşti. Modelin adı, Mi markası kullanılmadan bu şekilde yazılıyor. Sadece birçok fert aygıtı Xiaomi Mi MIX 4 olarak adlandırıyor. Bu gelişme, Xiaomi’nin gelecekte Mi ticari markasını kullanmayacağına dair ilk adım.

Şirketin bir sonraki amiral gemisinin Xiaomi Mi 12 değil, Xiaomi 12 adı altında piyasaya sürüleceğini söyleyebiliriz. Mi markasını kullanmayı terk etmesi ile Xiaomi’nin yeni bir adlandırma sistemi geliştirmesi de mümkün görünüyor. Ek olarak Xiaomi, Mi markasını sonlanmış oldursa bile bu sadece ilerideki modellere yansıyacak ve hâlihazırda piyasaya sürülen cihazların adları ise aynı duracak.

Birçok ürün grubunda Mi markası kullanılıyordu

Mi markasının ortadan kaldırılması Xiaomi için ciddi bir adım çünkü 2011 yılında bu isim altında ilk akıllı telefonu piyasaya çıkmıştı. Artık Mi serisi yalnız akıllı telefonları değil, aynı zamanda çok çeşitli başka cihazları da içeriyor: Akıllı saatler, tabletler, TV’ler ve diğer elektronik cihazlar vb.

Xiaomi ürünlerinin tekrar markalanmasının ilk kere olmadığını unutmayın. Daha önce şirket, Redmi akıllı telefon serisini bağımsız bir marka rütbesine yükseltmişti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!