featured

Wi-Fi 6 Sürüm 2 duyuruldu: Daha iyi güç verimliliği sunuyor

Wi-Fi Alliance, Wi-Fi 6 standardının bir güncellemesini duyurdu. CES 2022 etkinliğinde tanıtılan Wi-Fi 6 Sürüm 2, daha hızlı uplink performansı ve geliştirilmiş güç verimliliği sunuyor. Ek olarak Sürüm 2, birden fazla cihazın bir erişim noktasına eşzamanlı olarak içerik yüklemesine müsaade eden çok kullanıcılı MIMO uplink desteğine de sahip.

‘2022’de 2 milyar Wi-Fi 6 aygıtı pazara girecek’

Sürüm2, akıllı ev aletleri için güç tüketiminde iyileştirmeler getiriyor. Şirket, güç verimliliği için yeni düşük güç ve uyku modlarını kullanıma sunduklarını belirtti.

Wi-Fi Alliance CEO’su Edgar Figueroa, “Wi-Fi, kullanıcıların her gün güvendiği Wi-Fi uygulamalarında muazzam bir büyümenin önünü açan, muazzam küresel inovasyona yol açan gelişmiş yetenekler sunuyor. Wi-Fi 6 Sürüm 2, Wi-Fi’nin günümüzün pazar ihtiyaçlarını karşılama yönündeki gelişimini ilerletiyor ve daha yüksek kapasite, verimlilik ve güvenilirlik ile daha yüksek performanslı Wi-Fi senaryolarını destekliyor.” ifadelerinde bulundu.

Wi-Fi Alliance, bu yıl içinde yaklaşık 2 milyar Wi-Fi 6 aletin pazara gireceğini söylerken Wi-Fi 6 Sürüm 2, Wi-Fi 6 standardı tarafınca desteklenen (2.4 GHz, 5 GHz ve 6 GHz) üç bantta da çalışacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Wi-Fi 6 Sürüm 2 duyuruldu: Daha iyi güç verimliliği sunuyor

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!