indir-1-2

WhatsApp’ta Son Görülmeyi İstediğiniz Kişilere Kapatabileceksiniz

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

WhatsApp, hem Android hem de iOS sürümlerinde kullanıma sunulacak gizlilik ayarları üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Gelen bilgilere nazaran popüler mesajlaşma platformu artık kullanıcılara daha esnek gizlilik seçenekleri sunacak. WhatsApp kullanıcılarının bildiği üzere, bir bireyin “Son Görülme” durumu, bu ferdin en son ne vakit uygulamada etkin bulunduğunu size bildiren ve konuşma dizisinin en üstünde yer alan bir işlev. Şu anda, diğer kişilerin son olarak ne süre çevrimiçi olduğunuzu görememesi için “Son Görülme” durumunuzu devre dışı bırakabilirsiniz. Sadece mevcut seçenekler “herkes”, “Kişilerim” ve “Hiç kimse” ile sınırlı ve hiç kimse bu seçeneklerin dışında tutulamıyor.

Profil resmi ve Hakkında bölümlerinde de olacak

Ancak, WhatsApp’ın beta sürümünde, WABetaInfo tarafınca ortaya çıkarılan seçeneklere bakılırsa bu durum değişecek şeklinde görünüyor. WhatsApp, Gizlilik ayarlarına mesajlaşma ağında son olarak ne vakit aktif olduğunuzu görmemeleri için belirli kişileri seçmenize müsaade eden “Kişilerim Hariç…” seçeneğini ekleyecek.

Bu işlevi kullanarak belirli kişiler için son görülme durumunuzu dönem dışı bırakırsanız, onlarınkini de göremeyeceğinizi belirtmekte fayda var. Yeni “Kişilerim Hariç…” seçeneği, kullanıcının profil resminin gizlilik ayarlarında ve “Hakkında” bilgilerinde de olacak. Bu da WhatsApp’ın bir bütün olarak uygulamanın gizlilik seçeneklerine daha ayrıntılı ayarlar getirme niyetini gösteriyor.

Her zamanki şeklinde, yeni seçeneklerin ne vakit yayınlanacağı belli değil, sadece iOS’ta keşfedildikleri göz önüne alındığında, Android sürümünden önce iPhone’da görünmelerini planlanıyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!