featured

Twitter tanınmış hesapları trollerden koruyacak

Twitter üzerinde yer alan şikayet mekanizması her vakit doğru sonuçlar vermeyebiliyor. Troll sürüsü dediğimiz insan grupları belirledikleri bir hesaba yüklenerek şikayet fırtınası oluşturuyor ve bunun sonucunda o hesabın belirli özellikleri veya tamamı erişime kapanabiliyor.

Twitter’dan troll tedbiri

Twitter yeni geliştirdiği bir çözüm ile kullanıcıları bu troll hücumlarından korumayı hedefliyor. Project Guardian adı verilen çözüm binlerce hesabın sıralandığı şirket içi bir liste oluşturuyor. Bu listedeki kullanıcılara yapılan şikayetler daha hızlı bir şekilde değerlendiriliyor.

Feysbuk VIP çözümünde en büyük eleştiri mevzusu olan ayrıcalıklı sistemin aksine Project Guardian kullanıcılara herhangi bir ayrıcalık vermiyor. Daha çok tahmine dayalı oluşturulan listeler üzerinden daha hızlı ve sağlıklı karar verilmesi amaçlanıyor.

Listede ünlü hesapların olmayacağı daha çok tanınmış kişilerin olacağı ifade ediliyor. Örneğin sporcular, medya çalışanları yada politikacılar bunlar arasında. Hatta viral olarak yüksek sayıda takipçi kazanan kullanıcılar da listeye girebilecek. Twitter böylece normal kullanıcıları da koruma altına alabilmeyi planlıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Twitter tanınmış hesapları trollerden koruyacak
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!