indir-2-1

Twitter, Sosyal Gizlilik Paketini Duyurdu

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Toplumsal medya platformu Twitter, kullanıcıların takipçi listelerini, gönderilerini ve beğenilerini kimlerin görebileceği üzerinde daha fazla denetim sağlamalarını amaçlayan yeni özelliklerini test etmeye hazırlanıyor. Kullanıcılar, yeni özellikler yardımıyla eski tweetlerini de arşivleyebilecek.

Twitter’dan yeni ‘sosyal gizlilik’ paketi

Twitter, yaptığı araştırmalar sonucunda kullananlarının çoğunun, hesaplarının herkese açık olup olmadığı gibi gizliliğin temellerini anlamadığı kanısına vardı. Platform bu sebepten dolayı da bu kullanıcıların daha az paylaşımda bulunduğunu belirtiyor. Şirket, kullanıcıların daha rahat etkileşim kurmasını sağlamak ve profilleri üzerinde daha çok kontrole haiz olmalarına yardımcı olmak amacıyla ‘toplumsal gizlilik’ paketini devreye sokmak istiyor.

Bir Twitter sözcüsü The Verge’ya yaptığı açıklamada: ” Gizlilik konusunda her insana uyan tek bir yaklaşımın olmadığını anlıyoruz, bu yüzden Twitter’daki insanları deneyimlerini kişiselleştirmeleri için güçlendirmek için daha fazla özellik ve araç sunmaktan heyecan duyuyoruz. Toplumsal mahremiyete odaklanmamız, dünyanın dört bir yanındaki insanların mahremiyet algılarını ve ihtiyaçlarını daha iyi idrak etmek için yürüttüğümüz küresel bir araştırma çalışması aracılığıyla almış olduğumuz geri bildirimlerden ilham alıyor.” ifadelerine yer verdi.

Twitter, bu özelliklerden bazılarını önümüzdeki hafta test etmeye başlamış olacağını duyurdu.

Sosyal gizlilik paketi neleri içeriyor?

  • Tweetleri arşivlemek: Silmek istenmeyen ancak hepimiz tarafından da görülmesi istenmeyen tweetler, arşivlenebilecek.  Kullanıcılar tweetlerini 30, 60, 90 gün ya da tam bir yıl sonrasında benzer biçimde çeşitli sürelerde gizleyebilecek.
  • Takip edenleri listeden çıkarmak: Bir süredir Instagram’da kullanılan özelliğe benzer şekilde çalışacak bu özellik sayesinde kullanıcılar kendilerini takip etmesini istemediği kullanıcıları takipçi listelerinden çıkarabilecekler.
  • Küçümsenilmeyen tweetleri gizlemek:  Bu özellik ile kullanıcılar, beğendiği tweetleri her insana, yalnız takipçilerine ya da belirli gruplara açık olacak şekilde isteğine gore ayarlayabilecek.
  • Sohbetten ayrılmak: Kullanıcılar, istemedikleri herkese açık bir sohbette yer alıyorlarsa kendilerini sohbetten çıkarabilecekler.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!