featured

Twitter, saldırgan ifadeleri azaltacak yeni özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu

Twitter, kullanıcıların platformdaki saldırgan, aşağılayıcı ve nefret dolu tweetlerini azaltmak için Reply Prompts şu demek oluyor ki Yanıt İstemleri ismi verilen özelliği ABD ve Brezilya’da başlatmıştı. Bu iki ülkenin ardından şimdi de Türkiye’de kullanıma sunuluyor. Twitter’dan yapılan açıklamaya göre Yanıt İstemleri ismindeki özellik Türkçe dilini kullanan tüm Twitter kullanıcıları için kullanıma sunulmaya başlandı. Kademeli olarak kullanıma sunulan bu özellik, önümüzdeki birkaç gün içerisinde tüm Türk kullanıcılara ulaşmış olacak.

Twitter Yanıt İstemleri özelliği nelerdir?

Bir kullanıcı Twitter’da hakaret, kaba dil, nefret dolu laflar yada saldırgan dil içeren bir tweet atmaya çalıştığında Twitter bunu otomatik olarak algılayacak ve “Tweeti paylaşmadan öce ifadelerini gözden geçirmek ister misin?” benzer biçimde bir uyarma mesajı gösterecek. Düzenle, Sil veya Tweetle seçeneklerinden birini seçmesini isteyecek. Bu özellik sayesinde Twitter’daki saldırgan ifadelerin azaltılması amaçlanıyor.

Kullanıcılar uyarma penceresini gördükten sonrasında tweetlerini düzenledi

Twitter’dan meydana getirilen açıklamaya gore Reply Prompts (Yanıt İstemleri) özelliği Amerika ve Brezilya’da başarı göstermiş netice verdi. Amerika’de uyarı penceresinin gösterildiği kişilerin yüzde 30’u, Brezilya’da ise yüzde 47’si tweetin içeriğini değiştirdi yada tweet paylaşmaktan vazgeçti.

Twitter Türkiye’den açıklama

Twitter’dan meydana getirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Geçen yıl, konuşmaları daha çağdaş hale getirmenin ve Twitter’daki genel konuşmanın sağlığını iyileştirmenin bir yolu olarak Amerika ve Brezilya’daki insanlara yönelik cevap istemleri hususi durumunu başlattık. Bu kontrol, ABD’deki kişilerin %30’unun ve Brezilya’daki kişilerin %47’sinin, sorulduktan sonra yanıtlarını değiştirmesi veya silmesiyle sonuçlandı. Bu özelliği Türkçe olarak test ettikten sonra, bütün dünyada Türkçe dil ayarlarına sahip olan her insana sunmaya hazırız. Bu başarıyı dünyanın her yerindeki insanların Twitter’daki deneyimlerine yansıtmak amacıyla bu özelliği değişik pazarlarda ve dillerde de kontrol etmeye devam edeceğiz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Twitter, saldırgan ifadeleri azaltacak yeni özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!