featured

Twitter kullanıcı sayısını artırırken zarar etmekten kaçınamadı

Twitter kısa vakit önce 2022’nin ikinci çeyreğine ilişkin sonuçlarını deklare etti. Düzenli kullanıcı sayısında ciddi bir artış yakalayan toplumsal medya mecrası, bu artışı ne yazık ki gelir ile sonuçlandıramadı. Gelirlerde yaşanan küçük düşüşün kaynağı olarak ise Elon Musk’ın Twitter’ı satın alımından vazgeçmesi işaret edildi

Kullanıcı sayısındaki artış gelire yansımadı

Twitter açıkladığı mali raporunda senelik bazda yüzde 1 düşüş ile 1.18 milyar dolar gelir sağlamış oldu. Analistler bu çeyreğe ilişik firmadan 1.32 milyar dolar gelir beklemekteydi. Endişe verici kısım ise firmanın maliyetlerinde yaşanan yüzde 31 düzeyindeki artış. Twitter 2. Çeyrekte 1.52 milyar dolar gider açıklayarak toplamda 270 milyon dolar net zarar ile yüz yüze kalmış durumda. Öte taraftan ilk çeyrek sonuçlarda Twitter, kullanıcı sayılarını 2019 ve 2021 yıllarında yanlış saydıklarını açıklamıştı. Firma bu dönem zarfında birden fazla hesabı olan kullanıcıları tekil kullanıcı olarak sayarak toplam kullanıcı sayısını ortalama 2 milyon kadar şişirmişti. Twitter’ın açıklamış olduğu son verilere göre ortalama para kazanılabilir günlük etken kullanıcı sayısı önceki senenin aynı dönemine nazaran yüzde 16.6 artırarak 237.8 milyon kişiye ulaşmış durumda.

Elon Musk ve Twitter belirsizliği sürüyor

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, sosyal medya devi Twitter’ı oldukça yüksek bir değerle satın alma teklifinde bulunmuştu. Twitter yönetim kurulu tarafından düşünülen bu teklif, Musk’ın firmayı bot hesaplar konusunda şeffaf olmayışı sebep gösterilerek iptal edilmişti. Twitter ise Musk’ı dev satın alımdan vazgeçtiği için dava ederek mevzuyu yasal zemine taşımıştı. Sonuç olarak, iki tarafta Ekim ayında mahkemeye çıkacak ve kozlarını salonda paylaşacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Twitter kullanıcı sayısını artırırken zarar etmekten kaçınamadı
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!