featured

Tinder CEO’su görevinden ayrıldı

Match Group CEO’su Bernard Kim, popüler flört uygulamasının son birkaç çeyrekte tipik para kazanma başarısını gerçekleştiremediğini ve firmanın 2022 yılı ikinci yarısı için gelir artışı beklentilerini karşılamadığına dikkat çekerek Tinder’ın mevcut performansından duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi. Flört devi, Salı günü yapmış olduğu açıklamada Tinder’ın idare ekibinde değişikliğe gidileceğini duyurdu. 27 Eylül 2021’den bu yana Tinder’ın CEO’su olan Renate Nyborg’un ayrılması, üst yönetim kadrosunda gerçekleşen en dikkat cazibeli değişim oldu.

Tinder, yeni CEO’sunu arıyor

Mark van Ryswyk, Tinder’ın baş ürün sorumlusu olarak bulunuyor. Şirkete Haziran ayında katılan Ryswyk, deneyimli bir idareci. Eskiden OkCupid’in CMO’su olan Melissa Hobley, Tinder’ın baş pazarlama sorumlusu. Tom Jacques, Tinder’ın baş teknoloji sorumlusu; 11 yıldır Match Group’ta bulunan isim, son 5 yıldır Tinder’ın CTO’su olarak görevini sürdürüyor. Match Group’da 15 senedir bulunan Match Group Americas CEO’su Amarnath Thombre, Tinder idare kadrosuna ürün yol haritası ve gelişme konusunda önerilerde bulunuyor. Kim’in açıklamasına göre, Tinder’ın yeni CEO’su bu adlardan biri olabilir. En yüksek etkileşimin mevcut kullanıcılardan geldiğini belirten Match Group, Tinder’ın yenilenmesinin bir parçası olarak metaverse planlarını durdurma, Tinder Coins girişimini de yine inceleme kararı aldı.

Gelir artışı tahminlerin altında kaldı

Match, bundan önceki yıla göre %12 artışla ortalama tahminlerin altında 795 milyon dolarlık ikinci çeyrek geliri bildirdi. Şirket, 31.86 milyon dolar zarar açıkladı. 217 milyon dolarlık maddi olmayan duran varlıkların kıymet kaybetmesinden etkilenen faaliyet zararının 10 milyon dolar olduğu belirtildi.

Ücretli aboneler arttı

Tinder’ı ücretli olarak kullanan kullanıcıların sayısı yıllık bazda %10 artışla 16.4 milyona ulaştı. Tinder’ın 10.9 milyon ücretli aboneye yetişmesi firmanın kazancını önceki çeyreklere bakılırsa %13 artırdı. Şirketin önümüzdeki çeyrek için 790 – 800 milyon dolar büyüme öngörüyor; bu tahminlerin altında.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Tinder CEO’su görevinden ayrıldı
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!