indir-1-8

Tim Cook: Şirket İçinden Sızıntı Yapanları Tespit Edeceğiz

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Apple CEO’su Tim Cook çalışanlarına gönderdiği mektupta, şirketin sızıntılara karışan tüm kişileri mutlaka bulup cezalandıracağını ima etti. Personele yönelik dâhili bir mektubun çalışanlardan biri tarafınca Web’e sızdırılması ise ironik.

Apple sızıntılara karşı sert önlemler alacak

Tim Cook mektubunda, şirketin iç projeleri ve marka konferansları hakkında informasyon sızdıran kişileri bulmak için elinden gelen her şeyi yaptığını belirterek:

“biliyorsunuz, ister aletin özellikleri ister belirli bir toplantının detayları olsun, gizli saklı bilgilerin ifşa edilmesine izin vermiyoruz. Ne yazık ki, sızıntılar azca sayıda insandan geliyor ve şirkette yeri yok. Tertipli sızıntılara tam olarak kimin karıştığını bulmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.” ifadelerini kullanıyor.

Ek olarak Tim Cook, çalışma dostlarına verimli çalışmaları için teşekkür etti ve iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8’in piyasaya sürülmesinden dolayı onları tebrik etti. Şirketin içerideki muhbirlerle tam olarak iyi mi savaşım edeceği tam olarak bilinmemekte. Sadece görünüşe bakılırsa Apple, bu tür iç düzeni ihlal edenlere karşı sert önlemler almayı planlıyor. Ancak tüm bu önlemlerin işe yarayıp yaramayacağı ise muamma.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!