indir-4

TikTok En Çok Kazanan Uygulama, PUBG En Çok Kazanan Oyun

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kendi finans ekosistemini çoktan oluşturan ve devasa bir iktisat haline gelen uygulama dünyası pandemi periyodunu çok iyi geçirdi ve şimdi bunun meyvelerini de yavaş yavaş toplamaya başlıyor.

Uygulama gelirleri arttı

Sensor Tower tarafınca meydana getirilen yeni bir araştırmaya göre senenin üçüncü çeyreğinde uygulama mağazaları indirme rakamları açısından düşüş yaşadı sadece gelirler arttı. Özellikle pandemi döneminde kazanılan yeni kullananların bunda etkisi büyük.

Son 3 aylık dönemde Google Play ve App Store üzerinde kullanıcılar 33.6 milyar dolar harcadı. Buna uygulama için harcama ve abonelikler dâhil. Yıl bazında yüzde 15.1 artış elde edildi. App Store gelirlerinin büyük kısmına hâkim ve 21.5 milyar dolar topladı. Google Play ise 12.1 milyar dolara terfi etti ancak yine de yarısını sadece geçebildi. İndirme sayıları olarak ise haliyle Google Play açık ara önde. Tüm platformlarda oyunlara 22.4 milyar dolar harcanırken uygulamalara da 11.2 milyar dolar harcanmış.

Uygulama açısından TikTok platformları silip süpürüyor. En fazlaca gelir elde eden uygulama TikTok durumunda. IOS tarafındaki satışlar lokomotif pozisyonunda. Google Play üzerinde Google One maksimum harcama meydana getirilen uygulama durumunda ve TikTok oldukca alt sıralarda.

Oyun olarak PUBG Mobile lider. Net rakam bilinmese de Çin versiyonu da dâhil bugüne dek oyunun 5 milyar dolar gelir getirdiği açıklanmıştı. Elbette Fortnite mağazalarda yasaklı olduğu için mobil versiyonun gelirlerini bilemiyoruz. Öteki taraftan Genshin Impact oyunu da 2 milyar dolar gelire ulaşmış durumda. Yeni dönemde gelirlerin büyümesinin daha da yavaşlaması umut ediliyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!