indir (4)

TikTok, 1 Milyar Kullanıcıyı Geçtiğini Açıkladı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler video paylaşma platformu TikTok, yaptığı yeni bir açıklamayla aylık 1 milyar kullanıcıyı geçtiğini duyurdu. Bu, 2018 yılının Ağustos ayında kurulan ve ABD şeklinde biroldukça ülke tarafından baskıya uğrayan bir platform için fazlaca dikkat çekici bir sayı. Açıklama, pazartesi günü şirketin operasyon müdürü Vannesa Pappas tarafınca TikTok üzerinden yapıldı. Pappas açıklamalarında kullanıcılara TikTok’u özel kıldıkları için teşekkürlerini iletti.

Dünyanın en çok indirilen uygulaması

Uygulama analitiği SensorTower da geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada ByteDance’in sahip olduğu TikTok’un popülaritesinin pandemi sırasında çok terfi ettiğini ortaya çıkardı. TikTok, 2020’nin ilk çeyreğinde yaklaşık olarak 315 milyon indirme ile dünyanın en çok indirilen uygulaması hâline geldi.

ByteDance’in 2020 yılındaki geliri ise 34.3 milyar dolar olarak bildirilmişti. Öteki sosyal medya platformları da TikTok’un popüler kısa videolara benzer özellikler çıkarmaya başlamıştı. Instagram; Reels özelliğini, YouTube da YouTube Shorts özelliğini piyasaya sürmüş ve TikTok’a rakip olmak için çaba sarf etmişti.

Ek olarak, geçtiğimiz haftalarda meydana getirilen bir araştırma sonucunda da TikTok kullanıcılarının platformda YouTube kullanıcılarından daha çok süre geçirdiği ortaya çıkarıldı.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!