featured

Telegram güncellemesi reaksiyonlar ve mesaj çevirileri getiriyor

2021 senenin oldukça başarılı bir halde geçiren Telegram platformu, yeni bir güncelleme ile yıla veda ediyor. Yapılan güncelleme ile hızlı reaksiyonlar, spoiler kapatma, mesajları çeviri etme gibi yenilikler geliyor.

Telegram 8.4.2 güncellemesi

Telegram 8.4.2 sürümü ile beraber gelen ilk yenilik mesajlara hızlı tepki emojileri oldu. Mesajın üzerine iOS uygulamasında uzun basarak, Android uygulamasında ise tıklayarak tepki emojilerine ulaşabiliyorsunuz. Sohbetlerde varsayılan olarak açık gelen özellik gruplarda ve kanallarda sahibinin tercihine bağlı olacak.

öteki yenilik spoiler kapatma. Bir konu ile ilgili spoiler vereceğiniz zaman metni seçtiğinizde kes ve kopyala komutu yanında Spoiler komutu da çıkıyor. Bildirimlerden ve listelerden silinen bu kısma tıkladığınızda spoiler metni ortaya çıkıyor.

Güncelleme ile uygulamaya bir çeviri tuşu da ekleniyor. Bildiriı seçince gelen içerik menüsüne eklenen tuş cihazın yazılımına bağlı olarak destekli dillerde tercüme yapıyor. çeviri tüm Android ve iOS 15 üzeri cihazlarda erişilebilir durumda. Son olarak macOS uygulamasında yenilenmiş içerik menüsü ve sohbetlerde emojilerin yeni interaktif versiyonları da geliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Telegram güncellemesi reaksiyonlar ve mesaj çevirileri getiriyor
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!