featured

Telegram güncellemesi neden geç yayınlandı

Telegram CEO’su Pavel Durov, bu hafta Apple’ın meçhul bir nedenden olayı büyük Telegram güncellemesini yayınlamayı geciktirdiğini ortaya çıkartan bir paylaşımda bulunmuştu. Durov’un sert çıkışı netice verdi; güncelleme sonunda iOS App Store’da onaylandı. Apple’ın uygulamaya dahil edilen yeni animasyonlu emojilerden ötürü güncellemeyi geç yayınladığı ortaya çıktı.

Telegram güncellemesi niçin gecikti?

Telegram’ın son güncellemesi, özellikle Premium aboneler için yeni özellikler getiriyor. Sesli mesajlar için gizlilik ayarları ve Telegram Premium aboneliği armağan etme dışında en dikkat çekici özellik, yeni animasyonlu emojileri de bununla beraber getiren emoji paketi. Telegram’da animasyonlu emojiler aslına bakarsanız var ancak şimdi platform bu özelliği daha da ileri götürüyor. Kullanıcılar, artık mesajlarına birden fazla animasyonlu emoji ekleyebiliyor. Yeni animasyonlu emoji olarak adlandırılan paket “Telemoji” olarak sunuluyor. Pavel Durov’un açıklamasına bakılırsa, Apple’ın güncellemeyi geç yayınlamasının nedeni; Telegram’ın telemoji ismini verdiği yeni emoji paketi. Apple, Telegram’ın emoji paketini oluştururken büyük seviyede iOS’un emojilerinden esin aldığını söylüyor. App Store kadrosu, Telegram emojilerinden bazılarının Apple’ın kendine özgü emojileriyle aynı dile sahip bulunduğunu tespit etti.

Güncelleme yayınlandı!

Durov, sonucunda Telegram güncellemesini yayınlatmayı başardı sadece şimdilik yeni sürüm, güncelleme notlarında belirtilmesine rağmen telemojileri içermiyor. Telegram Premium abonelik tutarı; yurt dışında 5 dolar, vatanımızda ise 95 TL civarında.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Telegram güncellemesi neden geç yayınlandı
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!