indir-34

Teknolojik Ürünlerin Geleceğini Etkileyecek Kritik Tehlike

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haziran ayından itibaren Çin hükümeti, güç tasarrufu sağlayabilmek için belirli günlerde firmaları kapatmaya başladı. Bildirilenlere bakılırsa Çin’de yaşanan elektrik kesintilerinin kalıcı hale getirilmiş olduğu ve birçok teknolojik ürün tedarikçisinin ülkeden ayrılmak istediği söyleniyor.

Yerel yönetim ile ilişkisi sağlam olan firmaların güç kaynaklarını güvence altına aldıkları bildirilirken, bir Apple tedarikçisi durumun ”kaotik ve kafa karıştırıcı” olduğunu ifade etti. Apple’a dönem kartı tedariği elde eden bir öteki şirket yöneticisi ise, ekranlar ve üst düzey yarı iletken üretimi kadar kıymet getirmeyen şirketlerin dışarıda bırakıldığını söylüyor.

Teknolojik ürünleri etkileyebilir

Endişelerin artması ve elektrik kesintilerinin devam edeceği düşüncesi, büyük şirketlerin Çin operasyonlarını yeniden gözden geçirmeye sevk edebilir. Hükümet tarafından meydana getirilen baskılar ve Alibaba yöneticisi Jack Ma’nın hükümeti eleştirdikten sonra ortadan kaybolması benzer biçimde durumlar akıllarda soru işaretleri oluşturmaya devam ediyor.

Apple ve büyük teknoloji firmalarının uzun bir süredir Çin’den uzaklaşma planları meydana getirdiğini düşünürsek, artan sıkıntılar teknolojik ürünler konusunda büyük sorunlar oluşturabilir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!