featured

Son Windows 11 güncellemesi, Başlat menüsünü işlevsiz kılıyor

Microsoft, kısa bir müddet önce Windows 11 cihazları için toplu güncelleştirme yayınladı. En son güncelleştirmeyi alan bilgisayarlarda Başlat menüsü işlevsiz hale geldi.

Microsoft: Az sayıda kullanıcı etkilendi

Microsoft, kısa vakit önce yayınladığı Windows 11 toplu güncelleştirmenin Başlat menüsünü bozduğunu doğruladı. KB5014668 güncellemesi yüklendikten sonrasında -Microsoft’a göre az sayıda bilgisayarda- Başlat menüsü hiçbir biçimde açılmıyor. Şirket, KB5014668 veya sonraki güncelleştirmeleri yükleyen Windows 11 kullanıcılarından fazlaca azının Başlat menüsünü açmakta sorun yaşadığını söylüyor. Etkilenen cihazlar Başlat düğmesi tamamen işlevsiz; tıklanmıyor, seçilmiyor, klavyeden Windows tuşuna basıldığında asla reaksiyon vermiyor.

Düzeltme gösterildi

Microsoft, Bilinen Sorunları Geri Alma (Known Issue Rollback) düzeltmesi ile sorunu çözdüğünü ve cihazı yine başlatmanın geçici çözümün daha süratli uygulamasına destek olabileceğini belirtiyor. Kurumsal olarak yönetilen cihazlarda sorunun Grup İlkesi’nin yüklenip yapılandırılarak sorunun çözüleceği belirtildi.

Yeni güncelleme ne zaman yayınlanacak?

Bir sonraki Windows 11 toplu güncelleştirmenin Ağustos ayında yayınlanması umut ediliyor. Yeni güncellemenin işletim sistemindeki emniyet sorunlarını girmeye yönelik olacağı tahmin ediliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Son Windows 11 güncellemesi, Başlat menüsünü işlevsiz kılıyor
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!