indir-14-3

Snapchat uygulaması iOS gizlilik değişimlerinden çok etkilendi

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Apple’ın iOS 14 ile beraber kullanıcı verilerinin reklamlar için anonim bir halde kullanılması ve verilerin kullanımı için kullanıcıya ayrıntılı onay bilgilendirmelerinin yapılması büyük ses getirmişti. Kullanıcıya daha çok farkındalık katan iOS 14 bununla beraber firmaları olumsuz etkiliyor.

Snapchat gelirleri etkilendi

Snapchat tarafınca meydana getirilen açıklamaya nazaran iOS 14 ile gelen gizlilik sözleşmelerinin değişmesi şirketi olumsuz etkiledi. Reklamların kullanıcı takibini yeterince yapamaması reklam verenlerin analizlerini tam olarak yönetememesine niçin oldu. Bu da reklam gelirlerinde belirgin bir kayıp olarak ortaya çıktı.

Yılın üçüncü çeyreğinde 1 milyar dolar gelir barajını ilk kere geride bırakan Snap Inc. Bununla birlikte beklentilerin altında kaldı. Üstelik 13 milyon yeni gmeşhurk etken kullanıcı kazanarak 306 milyon kullanıcıya yükselmesine rağmen.

Snapchat haricinde facebook da yeni kullanıcı gizliliği politikasından etkileniyor. Ünlü ağ yatırımcılarına bilgilendirme yaparak gelirlerde beklentilerin altında kalabileceğini dile getirmişti.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!