gppg

Sınırsız Depolama Sunan Google Fotoğraflar Ücretli oluyor

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google’ın sürekli olarak yeni özellikler eklediği Fotoğraflar uygulaması, dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Sadece ABD’li şirket, geçtiğimiz yıl Fotoğraflar uygulamasında köklü değişikliğe gitme kararı almıştı. 1 Haziran 2021’den itibaren Fotoğraflar uygulamasının ücretsiz ve sınırsız depolama hizmeti sona erecek.

Bu tarihten itibaren çekilen tüm fotoğraf ve videolar, otomatik olarak Google One’daki 15 GB’lik ücretsiz depolamaya kaydedilecek. Söz konusu tarih öncesinde “yüksek kaliteli görüntüler” için uygulanan 15GB kotası, artık düşük kaliteyle kaydettiğiniz fotoğraflarınız ve videolarınız için de uygulanacak.

DEPOLAMA DOLARSA ÜCRET VAR

Google’ın 15GB ücretsiz depolama sunmuş olduğu bulut hizmeti Google One’ın kapasitesi dolduğunda ise, kullanıcılar ek ücret ödeyerek depolamayı artırabilecek. Ek olarak Google, 1 Haziran 2021’den itibaren Drive, E-Tablolar ve Slaytlar dahil olmak üzere tüm Google hizmetlerinin Google One’ın 15GB ücretsiz depolama hizmetine aktarılacağını söylüyor. 15GB ücretsiz depolama alanını doldurduktan sonrasında, ülkemizdeki kullanıcılar aşağıdaki fiyatları ödeyerek depolama kapasitesini artırabilecek.

GOOGLE PIXEL KULLANICILARI ÜCRET ÖDEMEYECEK

Google’dan yapılan açıklamaya gore, Pixel serisi herhangi bir akıllı telefona haiz kullanıcılar, söz mevzusu değişiklikten etkilenmeyecek ve Fotoğraflar uygulamasını ücretsiz bir şekilde kullanmaya devam edebilecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!