featured

Samsung tüm akıllı telefon ve tv’lerini sıfıra yakın bekleme gücüyle çalıştıracak

Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2022’de yeni çıkan ürünlerini ve teknolojilerini tanıtan Samsung, yeşil enerji ve geri dönüştürülebilir ürünler hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Cihazlar sıfıra yakın bekleme gücüyle çalışacak

Teknoloji dünyasının büyük sıkıntılarından biri olan E-atık hakkında 2009 yılından bu yana geri dönüşüm yaparak üzerine düşen görevi yaptıklarını söyleyen Samsung, 2021 senesinde emisyonu yaklaşık 700.000 metrik ton azaltmaya yardımcı olan Carbon Trust standardına uyumlu çipler üreterek karbon emisyonunu düşürdüğünü dile getirdi.

Etkinliğin devamında yeşil ve sürdürülebilir gelecek inşa etme sözü veren şirket, geri dönüşüm planını üç yıl içerisinde tüm mobil ürünler ve ev aletlerine genişletmeyi organize ettiğinı açıkladı ve 2025 yılına kadar tüm akıllı telefon şarj cihazları ve TV’lerin sıfıra yakın bekleme gücüyle çalışacağını dile getirdi.

Ekran üretimi tarafında da 2021 yılına kıyasla 30 kat daha çok geri dönüştürülmüş plastik kullanmayı hedefleyen Samsung, 2022 yılında kartonların iç ambalajlarını kapsayacak şekilde geri dönüştürülmüş malzemelerin uygulamasını genişletecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Samsung tüm akıllı telefon ve tv’lerini sıfıra yakın bekleme gücüyle çalıştıracak

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!