samsung-exynos-2-1

Samsung telefonlara ışın izleme teknolojisi!

RWZONE - Geçtiğimiz aylarda düzenlenen Computex fuarında ortak bir açıklama yayınlayan AMD ve Samsung; PS5 ve Xbox Serisinde kullanılan RDNA 2 mimarisinin gücünü Samsung’un yeni Exynos işlemcisi üzerinde kullanacaklarını söylemişti.

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz aylarda düzenlenen Computex fuarında ortak bir açıklama yayınlayan AMD ve Samsung; PS5 ve Xbox Serisinde kullanılan RDNA 2 mimarisinin gücünü Samsung’un yeni Exynos işlemcisi üzerinde kullanacaklarını söylemişti.

An itibariyle Samsung Exynos’un resmi Twitter hesabı aracılığıyla paylaşılan ve fark edilmesinden kısa bir süre sonra, Ray Tracing (ışın izleme) teknolojisinin Samsung’un yeni nesil Exynos işlemcili telefonlarına entegre edeceğini gösteriyor.

Samsung, Exynos 2200 ile Ray-Tracing özelliğini yakında destekleyebilir

Geçtiğimiz Haziran ayında Computex fuarında duyurulan ve kesin bir tarih verilmekten kaçınılan Ray Tracing desteği, Samsung Exynos‘un resmi Twitter sayfası aracılığıyla doğrulandı. Daha önce Ray Tracing (ışın izleme) yetisine sahip mobil işlemciler geliştirdiğini açıklamışlardı. Bundan kısa bir süre önce Exynos 2200 ile gelmesi duyurulan Samsung Galaxy S22+ cihazında bu özelliği kullanıcılara sunabilir.

PC platformunda dahi Ray-Tracing kullanan oyun sayısı fazla değilken, mobil cihazlarda bu tür bir teknolojinin herkese ulaşması zaman alabilir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!