featured

Samsung, sunucuların performansını artıracak 2. nesil SmartSSD’sini duyurdu

Dünyanın en büyük yonga üreticilerinden kabul edilen Samsung, sunucular ve veri merkezleri için tasarlanan 2. Nesil SmartSSD’sini duyurdu. Yeni SSD depolama biriminin normal SSD’lere kıyasla muamele süresini %50’nin üstünde, enerji tüketimini %70’e kadar, CPU kullanımını %97’ye kadar azalttığı paylaşıldı.

AMD ile iş birliği

Güney Koreli firma, hatırlayacağınız üzere 2020 senesinde AMD ile beraber SmartSSD’lerin geliştirilmesine başlamıştı. İlk nesil SmartSSD, hali hazırda global video akış servisleri dahil istemciler tarafından kullanılıyor. Hatta üst seviye performans ve enerji verimliliği sunduğundan CES 2021 fuarında mükafaat almıştı.

SmartSSD’nin özelliği ne?

SmartSSD’de yerleşik veri işleme özelliği mevcut, bundan dolayı SSD’lerin aksine verilerin sık sık işlemci, grafik işlemci ve belleğe gitmesi gerekmiyor. CPU ve GPU görevlerini daha huzurlu gerçekleştiriyor. Neticede bütün sistemin performansı ve enerji verimliliği artıyor. AMD’de veri merkezi ve yazışma bölümünde üst düzey yöneticilerden Sina Soltani, Samsung’un SmartSSD’sinin Xilinx Versal Adaptive işlemcilerle birlikte çalıştığında veri merkezlerinde performans ve verimliliği artıracağını belirtiyor. Samsung’un SmartSSD’leri daha fazla cihazda çalışabilir kılmak için SNIA (Storage Networking Industry / Depolama Ağları Endüstri Birliği) ve NVM Express ile çalıştığı biliniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Samsung, sunucuların performansını artıracak 2. nesil SmartSSD’sini duyurdu
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!