indir (18)

Samsung Son Çeyreği Rekorla Kapatıyor

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küresel çip sıkıntısı ve Galaxy S akıllı telefon serilerinin düşük performansına rağmen Samsung gelirlerini önemli oranda arttırdı. Yılın üçüncü çeyreğinde şirket üstün dereceli gelirlere imza atmak üzere.

Samsung üçüncü çeyrek tabloları

Samsung tarafınca meydana getirilen açıklamaya göre senenin üçüncü çeyreğinde 61.87 milyar dolar gelir beklentisi oluştu. Hem yıllık bununla birlikte çeyrek bazda yüzde 11 yöreında bir artış söz konusu. Operasyon kârı ise 13.29 milyar dolar ile yeni bir rekora imza atıyor ve yüzde 30 yöreında artış gösteriyor.

Stok sıkıntıları sebebiyle artan ortalama yonga fiyatları Samsung’un en önemli avantajı oldu. Diğer taraftan katlanabilir akıllı telefon modellerinin beklentilerin üzerinde satış yapması ve Galaxy A ile Galaxy M serilerinin istikrarlı gidişatı gelire katkı meydana getiren öteki faktörler.

Yılın son çeyreğinde AMD ile ortak yeni yonga setinin piyasaya çıkışı, bu yongayı taşıyan ilk akıllı telefon ve Galaxy Tab S8 serisinin lansmanı gibi etmenler Samsung’un istikrarını korumasına yardımcı olacak.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!