indir-9-2

Samsung Galaxy Watch 4’ün Büyük Güncellemesi Yayınlandı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ağustos ayında satışa sunulan Samsung’un Android’li ilk akıllı saati Galaxy Watch 4 serisine yeni özellikler getiren güncelleme yayınlandı. Yeni güncellemeyle birlikte yeni ara yüzler geliyor, düşme idrak etme ve hareket denetimi özelliklerine yeni fonksiyonlar ekleniyor.

Tizen işletim sistemini bırakıp Wear OS işletim sistemine geçiş meydana getiren Samsung, bu doğrultudaki ilk akıllı saatleri Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic’in özelliklerini artırmaya devam ediyor.

Yeni ara yüzler

Güncelleme ile dört farklı saat ara yüzü eklendi. Info Brick isimli arayüz, sağlıkla ilgili önemli istatistikleri bir arada gösteriyor. Hava Durumu ara yüzü ise anlık ve üç saatlik hava durumunu hareketli animasyonlarla gösteriyor. Basic Dashboard, pek çok bilgiyi oldukca mütevazı bir şekilde görmenizi sağlıyor. Canlı Duvar kağıtları, Galaxy Z Fold 3’ün hareketli duvar kağıtlarını Galaxy Watch 4’e taşıyor. Bu dört ara yüzü tamamen kişiselleştirilebiliyor.

My Photo+ ara yüzüne hareketli GIF seçme özelliği geldi. Beğendiğiniz GIF’leri saat yüzü yapabileceksiniz. Animals ara yüzüne komplikasyon seçenekleri eklendi. Steps Challenge kadranı ise animasyonlarla daha canlı hale geldi. Arkaplandaki ayıcık; adım sayınız azken esniyor, arttıkça tezahürat yapıyor ve sizi destekliyor.

Düşme algılama özelliğine duyarlılık ayarı

Düşme algılama özelliğine duyarlılık belirleme özelliği geldi. Daha önce egzersiz sırasındaki düşüşleri algılıyordu. Artık hareketsiz anlardaki düşmeleri de algılayabilmesini sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca, Galaxy Watch4, belirleyeceğiniz maksimum dört kişiye acil yardım bildirimi göndererek kendinizi ve sevdiklerinizi koruma altına almanızı da sağlıyor.

Hareket kontrolü özelliği şimdi daha yetenekli

Samsung’un hareket kontrolü adı verdiği özellik yardımıyla sıradan el hareketleriyle çağrıları ve alarmları yönetebiliyorduk. Örneğin çağrıları yanıtlamak için kolu iki kere yukarı kaldırmak kafi oluyor. Güncellemeyle beraber hareket denetimi özelliğine uygulama çalıştırma, belirli özellikleri etken etme ve yeni el hareketi seçenekleri geldi. Bileğinizle sıradan bir “kaldır-indir” hareketi yaparak önceden belirlediğiniz bir uygulamayı, egzersiz listesini, bir ışığı açabilir, yeni bir anımsatıcı kurabiliyorsunuz. En sevmiş olduğunuz veya en sık kullandığınız uygulamaya veya özelliğe parmağınızı bile kaldırmadan veya herhangi bir tuşa basmadan erişebiliyorsunuz.

Galaxy Watch 4 güncellemesi iyi mi yüklenir?

Bu güncelleme Galaxy Watch 4 serisi için bugüne kadarki en kapsamlı güncellemelerinden biri olabilir. Güncellemeyi yüklemek için saatinizde Ayarlar > Yazılım Güncellemesi sayfasından ya da Galaxy Wear uygulamasında Saat Ayarları > Yazılım Güncellemesi sayfasından güncellemeyi başlatabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!