featured

Samsung, dünya genelinde akıllı telefon pazarının lideri

Pazar araştırma şirketi Canalys’in ikinci çeyrek satış sayılarından elde ettiği veriler, zeki telefon sevkiyatlarında geçen yıla gore %9’sevinç bir düşüş bulunduğunu ortaya koyuyor. Sorunun nedeni olarak hem yöresel aynı zamanda dünya genelinde ekonomik zorluklar gösteriliyor.

Apple “iPhone 13 sayesinde” ikinci sırada

Apple, iPhone 13 serisine yönelik devam eden istek yardımıyla bütün telefon üreticileri arasında %17 ile en iyi ikinci pazar payını koruyor. Çinli markalar (Xiaomi, Oppo, Vivo) sırayla üçüncü, dördüncü ve beşinci konumda. İkinci çeyrekte bu şirketlerin her biri için telefon sevkiyatlarında düşüş görüldü ve bu şirketlerin sırayla %14 (Xiaomi), %10 (Oppo) ve %9 (Vivo) küresel pazar payı kaldı. Canalys Research Analisti Lunar Bjrhovde; “Akıllı telefon pazarının durgulaşmasıyla beraber satıcılar ikinci çeyrekte taktiklerini gözden koymak zorunda kaldı. Ekonomik dalgalanmalar, durgun talep ve yığın yığılması satıcıların 2022’nin geri kalanı için portföy stratejilerini hızla yeniden değerlendirmesine neden oldu. Bütçe kısıtlı tüketiciler aygıt satın alımlarını alt seviyeye çektikçe, aşırı tedarik edilen orta derslik, satıcıların yeni ürün çıkışlarını ayarlamaya odaklanmaları için aleni bir segment haline geldi.” diyor.

Pazar payları senelik bazda arttı

Apple’ın pazar payı yıllık bazda %21,4 oranında arttı. İkinci çeyrek pazar payında bundan önceki yıla gore %16,7 artışla Samsung, Apple’ın ardından ikinci sırada yer aldı. Vivo, 2022’de 2021 ikinci ikinci çeyreğindeki pazar payının %10’unu kaybederken, Oppo ikinci çeyrek pazar payında senelik %9,1 düşüş yaşadı. Xiaomi, 2021 yılı ikinci çeyreğinde pazar payının %17,6’sını yitirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Samsung, dünya genelinde akıllı telefon pazarının lideri
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!