indir-22

Samsung Çığır Açan Eco² OLED Teknolojisini Tanıttı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsung Display, Eco² OLED olarak adlandırılan yeni nesil OLED panellerin seri üretimine başladığını duyurdu. Cenup Koreli devin geliştirdiği Eco² OLED teknolojisi, ekran ve cam içinde standart polarizasyon katmanı olmayan ilk ekran türü olarak karşımıza çıkıyor.

OLED paneller bildiğiniz üzere indiyum kalay oksit (ITO) elektrotlardan yapılır. Siyah rengin doğru görüntülenmesi için ekran, ışığın geçişini ve yansımasını engelleyen ek bir polarizör ile donatılır. Sadece buradaki mesele, polarizasyon katmanının daha az geçirgenliğe sahip olduğundan hem de panelin kendisi tarafından yayılan ışığın bir kısmını da emmesi.

Polarizör aradan çıktı

Samsung mühendisleri, polarizörden tamamen kurtulmayı ve yenilikçi px yapısı sayesinde yansımayı en aza indiren bir açık oturum geliştirmeyi başardılar. Testlere bakılırsa geçirgenlik %33 arttı. Bu da parlaklıkta aynı oranda yani %33 artış ve güç tüketiminde %25 azalma anlamına geliyor.

Eco² OLED hem de çentik ya da delik şeklinde çözümlere başvurmadan ekran altı kamera teknolojisinin verimli bir halde uygulanmasını sağlayacak. Zira ekran altı kameranın daha fazla ışığa maruz kalmasına izin vererek çekim kalitesini üst seviyeye taşıyacak.

Galaxy Z Fold 3’te mevcut

Eco² OLED teknolojisi kısa süre önce tanıtımı yapılan Samsung Galaxy Z Fold 3 modelinde mevcut. Dayanabilir telefon 27 Ağustos 2021 tarihinde satışa çıkacak. Samsung’un yen çığır açan ekran teknolojisi, enerji verimliliği ve artan pil ömründe yeni bir sıçramanın sinyallerini veriyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!