indir-27

Samsung Artık En Büyük 3’üncü Akıllı Saat Üreticisi

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akıllı saat pazarı, Apple tarafınca ciddi anlamda domine ediliyor. 100 milyondan fazla Apple Watch kullanıldığı bilinse de Apple, son zamanlarda yavaş yavaş pazar payı kaybediyor. Android dünyasında ise büyümeler daha yavaş gerçekleşiyor. Sadece Counterpoint Research’ün yaptığı yeni bir araştırmaya nazaran akıllı saat pazarı, 2020’nin 2’nci çeyreğinden beri %27’lik bir gelişme göstermiş.

Samsung, büyümeden en çok yarar gören firma

Samsung bu büyümeden bir fazlaca yarar görmüş. Samsung, 2020 ile 2021 arasında akıllı saat pazarında %43’lük ciddi bir büyüme gösterdi. Büyüme, ilk görüşte Samsung’un Wear OS’a geçmesi sayesinde benzer biçimde gözükse de aslına bakarsak Tizen’in payı çok büyük. Galaxy Watch 3 ve Watch Active 2, 2020-2021 seneleri arasında yüksek satış sayılarına ulaşmış. Samsung’un şuan akıllı saat pazarında %7.6’lık bir paya ulaşarak üçüncü en büyük akıllı saat üreticisi olduğu düşünülüyor. Pazarın liderleri ise %28’lik pazar hisse ile Apple ve %9.3’lük pazar payı ile Huawei. Sadece Samsung’un Wear OS’a geçmesi Android kullananlarını oldukça heyecanlandırdı ve Samsung, yakında Huawei’nin tahtını devralacaktır.

Pazarın 4’üncüsü imoo ve 5’incisi ise Garmin olarak belirtilmiş. Pandemi döneminde popülerleşen giyilebilir teknolojiler ve akıllı saat pazarı, özellikle Huawei’nin yasakları ve Samsung-Google ortaklaşa iş ile ciddi anlamda sarsılacaktır.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!