featured

Samsung, akıllı telefonları uçuracak UFS 4.0 depolama üretimine başlıyor

Samsung tarafından mayıs ayında tanıtılan UFS 4.0 depolama teknolojisinin bu ay içinde seri üretime geçeceği belirtildi. Yeni ve daha süratli olan flash bellek standardının yeni amiral gemi telefonlarında ve ayrıca Samsung’un üst düzen telefonlarında kullanılması umut ediliyor.

Samsung’un UFS 4.0 depolaması iki katı bant genişliği sağlıyor

Endüstrinin ilk UFS 4.0 mobil bellekleri parlak zeka telefonlar için eleştiri bir öneme sahip. Zira artık günümüzde hem mobil oyunlar hem de parlak zeka telefonların artan büyük oranda veri işleme gereksinimi daha hızlı ve daha verimli depolama çözümüne gereksinim duyuyor. Samsung’un UFS 4.0 depolama çözümü bu ihtiyacı karşılayacak ve ondan sonra sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik alanlarında kullanılacak. Samsung, hangi ürünlerinde UFS 4.0 depolamasının kullanılacağını açıklamamış olsa da önümüzdeki yıl tanıtılacak olan Galaxy S23’te yer almasını bekliyoruz. Samsung her ne kadar Exynos 2300 yongasını yeni amiral gemisi Galaxy S23’te kullanmayacak olsa da en azında yeni nesil belleklerine bu cihazda yer vermesi olası duruyor.

UFS 4.0 özellikleri

Samsung’un ürettiği UFS 4.0 bellekler, Gen 7 V-Nand bellekleri ve özel denetleyicilerini kullanıyor. Bu sayede 4200 MB/s okuma ve 2800 MB/s yazma hızlarına erişilebiliyor. Ayrıca, UFS 4.0 bellekler şerit başına 23.2 Gb/sn hızları destekliyor. UFS 3.1 standardına gore bu değerde ortalama iki katı artış söz mevzusu. Aynı halde okuma hızı tarafında da yüzde 46 oranında güç verimliliği iyileştirmesi sunuluyor. Genel olarak ise önceki nesle oranla yüzde 45’lik enerji verimliliği ortaya konulmuş Son olarak, UFS 4.0 çözümü, 1 TB’a kadar depolamayı destekleyecek halde yapılandırılabiliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Samsung, akıllı telefonları uçuracak UFS 4.0 depolama üretimine başlıyor
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!