indir (3)

Ptt’den Zoom’a Rakip Uygulaması PttJeton

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pandemi dönemi boyunca görüntülü görüşme ve video konuşma uygulamalarına talep rekor oranda arttı. Türkiye’deki kullanıcılar video konuşma uygulaması olarak Zoom, Teams ve Discord’u tercih ediyor. PTT, bu uygulamalara alternatif yerli bir uygulama geliştirdi PttJeton ismindeki uygulama yalnızca kurumsal firmaların kullanımına sunulacak..

Ptt Teknoloji yazılım ekibi tarafınca açık kaynak tabanlı olarak geliştirildi. Jitsi isimli video konferans uygulamasının kaynak kodları kullanıldı. Apache 2.0 lisansı alındı.

PttJeton ilk başlarda Ptt A.Ş. Ve Ptt iştiraki şirketlerde kullanılmaya başlandı. Önümüzdeki günlerde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı öteki kurumlarda kullanılacak. Arkasından kurumsal firmaların kullanımına açılacak. Kurumsal firmalar, PttJeton’u test etmek için ücretsiz demo talep edebilir. Kişisel kullanıma yönelik. Platforma web üzerinden erişilebiliyor. Herhangi bir mobil uygulaması bulunmuyor. Görüşmeler uçtan uca güvenli bir şekilde aktarılıyor. Ses HD kalitede iletiliyor. Katılımcılar görüntülü, sesli veya yazılı olarak söyleşi edebiliyor. Dilerse ekranını paylaşabiliyor. PttJeton’un logosu, PTT’nin klasik jetonunundan esintiler taşıyor.

PttJeton ile isterseniz kuruluş çalışanları haricindeki kişilerin de toplantınıza alınmasını sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca her insana açık webinar etkinlikleri düzenlenebiliyor. Uygulamanın kullanım koşullarında kullanıcının en az 18 yaşlarında olması gerektiği belirtiliyor. Bu yüzden ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim amacıyla kullanılamayacak.

PttJeton’a https://pttjeton.Com/app adresinden erişebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!