Ps5-2

PS5’in Yeni Büyük Sistem Güncellemesi İndirmeye Sunuldu

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün öğlen saatlerinde tarihi açıklanan yeni sistem güncellemesi sonunda tüm kullanıcılar için indirmeye sunulmuş durumda. Yeni güncellemenin şüphesiz en dikkat çeken iki yeniliği TV’lere gelen 3d ses desteği ve harici SSD desteği. Güncellemenin boyutu ise yaklaşık 900MB. Detayları aşağıda bulabilirsiniz.

PlayStation 5, 21.02-04.00.00 Güncellemesi

  • PlayStation 5 Kullanıcı Deneyimi Geliştirmeleri
  • Kontrol Merkezi Özelleştirme – Oyuncular artık ekranın alt kısmında hangi kontrollerin gizleneceğini veya gösterileceğini düzenleyerek ya da seçerek denetim Merkezi’ni daha rahat ve özgür bir şekilde özelleştirebilir.
  • Gelişmiş Game Base – Oyuncular artık denetim Merkezi’ndeki Game Base’ten dostlarına ve gruplara kolayca bildiri yazabilir ve görüntüleyebilir.

Oyuncular, Game Base’i tam ekranda görüntülerken, dostlarının kaç tanesinin çevrimiçi, meşgul ya da çevrimdışı olduğunu görebilir ve aynı anda birden fazla arkadaşlık isteğini kabul edebilir, reddedebilir veya iptal edebilir.

Oyun Kitaplığı ve Ana Ekran Güncellemeleri – Aynı oyunun PlayStation 4 ve PlayStation 5 sürümlerine sahipseniz, bu sürümler artık Oyun Kitaplığı’nın “Yüklü” sekmesinde ve Ana ekranda ayrı olarak görünecektir. Her oyun haiz olduğu paltformu net bir şekilde belli ediyor.

Ekran Okuyucu Kontrolleri – Oyuncular artık Ekran Okuyucu özelliğini duraklatabilir ya da devam ettirebilirsiniz (PlayStation + Üçgen düğmelerine basın). Ayrıca okumuş olduğu her şeyi yeniden etmesini sağlayabilirsiniz (PlayStation + R1 düğmelerine basın).

Toplumsal Deneyim Özelleştirmeleri

PlayStation Now Çözünürlük Seçimi – PlayStation Now aboneleri, oyun akışı için tercih ettikleri video çözünürlüğünü 720p veya 1080p seçebilir.

Yeni Övgü Türü: “lider” – Çevrimiçi bir maçın ardından oyuncular, yeni övgü türü olan “lider” seçeneği ile rakibini tebrik edebilir.

Otomatik Video Yakalaması – Artık PlayStation 5 otomatik olarak oyunda sıkıntılı bir şeyi başardığınızda ya da bir şeyi iyi yaptığınızda otomatik olarak o anın videosunu kaydedecek.

Dâhili TV Hoparlörleri için 3d Ses Desteği

PlayStation 5 Eylül Güncellemesi, oyuncuların yerleşik TV hoparlörleri vesilesiyle üç boyutlu ses deneyimi yaşamaları için destek ekliyor. Ses menüsünde özellik etkinleştirildiğinde, standart iki kanallı TV hoparlör sesini üç boyutlu sese dönüştürerek oyunun atmosferine girme hissini artırır. Oyuncular, odaları için optimize edilmiş üç boyutlu ses ayarını icra etmek için DualSense kablosuz denetleyicilerindeki mikrofonu kullanarak odalarının akustiğini ölçebilir.

Harici Depolama Desteği

Artık tüm PlayStation 5 oyuncuları, PlayStation 5 konsoluna veya PlayStation 5 Digital Edition konsoluna harici bir M2 SSD ekleyebilir. SSD’nin nasıl ekleneceği ve hangi modellerin uyumlu olduğuyla ilgili detaylı bilgileri buradaki sayfadan bulabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!