featured

Playstation 5 için 1440p desteği getiren yazılım güncellemesi yayınlandı

Sony, PlayStation 5 kullanıcılarının en oldukça istediği özelliklerden biri olan 1440p çözünürlük desteğini oldukça yakında getiriyor. PS5 1440p desteği ilk olarak beta programına dahil olan az sayıda kullanıcı için etken edildi. Yeni 1440p video çıkış desteği, PS 5 sahiplerinin uyumlu TV ve monitörlerde bu çözünürlükte oynamalarına imkan sağlayacak. Tabii ki oyunların da 1440p’yi desteklemesi gerekiyor. 4K benzer biçimde yüksek çözünürlüğe sahip oyunlar çözünürlüğü 1440p’ye düşürmek için süper örnekleme yoluyla gelişmiş kenar yumuşatma özelliğinden faydalanacak.

VRR, 1440p’de desteklenmeyecek

Bugünden itibaren, çayır edilen kullanıcılara yeni yazılım güncellemelerini indirecekleri bir e-posta gönderilecek. Kullanıcılar, sistem ayarından monitör ve video seçeneklerine girip “1440p çıkışı kontrol et”i seçerek yeni monitör çözünürlüğünde oynamanın keyfini sürebilecek. Sony, VRR’ın (Değişken Yenileme Hızı) 1440p’de desteklenmeyeceğini belirtti.

Oyun listeleri

En son PS5 beta yazılım güncellemesi, kullanıcıların oyunlarını düzenlemelerini kolaylaştıracak oyun listelerini de içeriyor. Artık ana oyun kütüphanesinden oyun listeleri oluşturulabiliyor; her listeye en çok 100 oyun eklenebiliyor ve toplamda 15 oyun listesi oluşturma sınırı var. Listelere diskli, dijital ve bulut oyunlar eklenebiliyor.

Ekran paylaşımı

Sony, ek olarak kullanıcıların arkadaşlarıyla ekranlarını paylaşmaları için arzu seçeneği ve bir partiye katıldıklarında dostlarının idame eden oyununa ne vakit katılabileceklerini bildiren yeni bildirimler dahil yeni toplumsal özellikleri test ediyor. Sony, PlayStation 5’e 1440p desteği dahil bir dizi özelliği getiren yeni yazılım güncellemesini tüm kullanıcılara ne zaman sunacağını açıklamadı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Playstation 5 için 1440p desteği getiren yazılım güncellemesi yayınlandı
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!