Lexus-1

Oyuncu Arabası Gerçek Oldu Lexus IS 350 F Sport

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günümüzde oyuncular birçok alanda ve durumda kendilerine özel eşyalarla biliniyorlar fakat bu sefer işleri daha da büyütüp bir otomobil ile karşımıza çıkıyorlar. Japon otomotiv devi olan Lexus tarafından üretilen bu araç tamamen oyunculara yönelik bir tasarıma sahip.

Twitch topluluğunun katkısıyla yapılan bu otomobil haliyle oyuncuların ne istediğini bilen kişiler tarafınca desteklenmiş durumda. Lexus, araç için “nihai oyun alanı” ifadelerini kullanırken Twitch topluluğu aracılığı ile oyuncuların isteklerine kulak verildiğinin altını çizdi.

Otomobil neler sunuyor?

Standart bir 2021 Lexus IS 350 F Sport’un üzerine tasarlanan bu oyuncu modeli, dışardan klasik bir sedan olarak görünürken içerden bambaşka bir ambiyans sunuyor. Aracın bagajında son derece güçlü bir oyuncu bilgisayarı bulunmakta, yoğunlukla MSI marka parçalardan oluşan bu bilgisayar bütün oyun severlerin memnun kalacağı cinsten. Derhal hemen her köşesinde RGB aydınlatma bulunan otomobilde “maksimum gerçekliği” yansıtmak için sis makineleri konumlandırılmış.

Lexus Gamers IS, Twitch’de sual yanıtlayanların ortalama üçte ikisi tarafınca seçilen yüksek çözünürlüklü kavisli bir monitöre sahip. Araç içi video ve oyun platformunda, metalik uzay grisi kaplamalı ve koyu deniz mavisi neon vurgulara haiz bir üç boyutlu baskılı oyun denetleyicisi de dahil olmak üzere tekrar konumlandırılabilir bir klavye ve fare de bulunuyor. İç tasarımın ise “Neon Tokyo” adlı bir temaya dayandığı belirtiliyor.

Lexus pazarlama başkan yardımcısı Vinay Shabani, “Twitch topluluğu, yeni 2021 Lexus IS’yi bir spor sedanın saf bir ifadesi olarak tasarlarken, biz de oyun tutkusuna ilk adımlarımızı attık.” dedi. Gamers IS’in temel alındığı otomobil olan Lexus IS 350 F Sport oldukça güçlü bir araba. 311 beygir V6 motora sahip olan bu otomobil, dört çeker veya arkadan itiş seçenekleri ile alınabiliyor. Lexus’un bu aracı seri üretime geçirmeyeceği, bir sergi ve reklam aracı olarak kullanacağı düşünülüyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!