featured

OxygenOS 13 tanıtıldı

OxygenOS 13 tanıtıldı. Android 13 tabanlı OxygenOS 13 özellikleri, gelen yenilikler resmileşti. OxygenOS 13 güncellemesi alacak OnePlus telefonlar da belli oldu. OnePlus, New York’ta düzenlemiş olduğu etkinlikte yeni akıllı telefonu OnePlus 10T ile birlikte yeni işletim sistemi OxygenOS 13’ü tanıttı. OnePlus, OxygenOS’u minimalist simgeler ve animasyonlarla akıcı ve çok yönlü bir manzara sunan “Aquamorphic Design” olarak adlandırıyor. Aqua, suyun fazlaca yönlülüğüne ve organik, sakinleştirici özelliğine atıfta bulunurken, Morph, yüksek teknoloji yönünü temsil ediyor. İşte OxygenOS 13 ile gelen yeniliklerden dikkat çekeni:

OxygenOS 13 özellikleri, yenilikler

  • Gelişmiş Always on Display
  • Zen modu
  • Akıllı launcher
  • Yan vasıta çubuğu
  • HyperBoost oyun motoru
  • Uzamsal ses ve Dolby Atmos
  • Hızlı eşleştirme
  • Ses geçişi
  • Yakın paylaşım ve tatbik akışı
  • Daha iyi güvenlik

Oxygen 13, daha gelişmiş her zaman açık monitör (always on display) sunuyor; daha çok kişiselleştirmeye imkan tanıyor. Kullanıcılar telefonu açma, kilit ekranı şifresini girme gereği duymadan ekranda ne görmek istediklerini karar vermek için daha fazla seçeneğe sahip. OnePlus’ın Spotify ile iş birliğinin sonucu olarak kullanıcılar yalnızca müzik listelerine daha hızlı ulaşabilecek. Ayrıca zeki ekran, şarkı adını, sanatçı ve albümü ekranda hazır sunacak. Ek olarak çizime yönelik yeni araçlar kilit ekranından sunulacak. Zen modu OxygenOS 13’te de mevcut ve kullanıcıların telefondan bir süreliğine de olsa uzaklaşmasına yardımcı oluyor. Özelleştirilebilir özellik, kullanıcıların bildirimler, beyaz gürültü ve diğer dikkat dağıtıcı unsurlardan rahatsız olmak istemedikleri zamanı ayarlamalarına imkan tanıyor. Özel tema ve ses de ayarlanabiliyor. Akıllı launcher (başlatıcı), klasörleri ve içeriklerini ana ekranda büyüterek daha rahat erişimi mümkün kılıyor. Kullanıcıları klasörü açmak zorunda kalmadan klasördeki uygulamalara dokunup açabiliyor. Ayrıca ana ekrandan widget’lar (vasıta takımları) da eklenebiliyor. Kenar vasıta çubuğu, bütün uygulamalara basit erişim sağlayan pratik bir işlev. Kulanıcılar, öne çıkarılacak uygulamaları seçebiliyor. HyperBoost oyun motoru, daha akıcı ve daha stabil oyun deneyimi sunmak için tasarlanmış ancak oyunun da desteklemesi gerekiyor. Bu hususiyet, kare hızının düşmesi, yükselmesi durumunu azaltmak ve cihazın dokunma reaksiyon hızını iyileştirmek gibi oyun performansını iyileştiren ayarlamalar yapıyor. OxygenOS 13, en iyi ses deneyimi için değişik uygulamalarda sesin geldiği yönü ayarlamanıza imkan tanıdığı olan uzamsal ses desteği getiriyor. Android 13 tabanlı yeni OxygenOS ek olarak daha geniş bir ses alanı ve daha doğru uzamsal ses algılama sunan Dolby Atmos desteği getiriyor. OxygenOS 13 işletim sistemi, desteklenen kablosuz kulaklık ve kulaklıklara, akıllı TV’ler ve daha fazlasına daha süratli bir şekilde (saniyeler arasında) bağlanmayı mümkün kılan hızlı eşleştirme/eşleşme hususi durumunu getiriyor. Ses değişiklik yapma özelliği, kullananların bir ses cihazından diğerine veya tam bilakis kolayca geçiş yapmalarını sağlıyor. Kullanıcılar Google hesaplarına giriş yaptığında, Android telefon ve Windows bilgisayarlarından süratli bir halde içerik aktarmalarını sağlayan Nearby Share özelliği OxygenOS 13 ile geliyor. Telefon ekranını ChromeOS aletine yansıtma olanağı tanıyan tatbik akışı adında bir işlev de sunuluyor. OxygenOS 13, gelişmiş emniyet sunuyor. Riskli uygulama ve indirmede kullanıcı otomatik olarak uyarılacak. OxygenOS 13 ayrıca her insana açık WiFi ağına bağlanırken bile kullanıcı konumunu güvende tutacak.

OxygenOS 13 ne zaman çıkacak?

OnePlus, OxygenOS 13 çıkış tarihin ait net bir izahat yapmadı. OnePlus 10 Pro’nun yakında geleceği, OnePlus 10T modelinin de bu senenin sonucunda çıkış yapacağı belirtildi. Buna nazaran, 2022 sonuna gelmeden OxygenOS 13 özelliklerini deneyimleyebileceğiz sadece birtakım cihazlar 2023’e kadar güncellemeyi almayabilir.

OxygenOS 13 güncellemesi alacak telefonlar

Çinli müstahsil, stabil Oxygen 13 güncellemesini alacak tüm cihazların listesini paylaştı. Ayrıca Android 13 tabanlı OxygenOS 13 güncellemesini sunmuş olacağı OnePlus Nord cihazları da paylaştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
OxygenOS 13 tanıtıldı
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!