indir-11

Oppo, Yeni Şarj Çözümleri Teknolojilerini Tanıttı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Oppo, pil güvenliği algılama çipi, dâhili dizili çift hücre yapısı ve çok daha fazlasını içeren çok sayıda yeni şarj teknolojilerini duyurdu. Çinli şirket, geliştirdikleri teknolojilerin sağlayacağı sonuçları ve kendilerinin gelecek planlarını da açıkladı.

Oppo’dan yeni şarj teknolojileri

Oppo geçtiğimiz yıl 125W şarj teknolojisini tanıtmıştı sadece şirket, şu an için bu hızlı şarj teknolojisinin kullanılması taraftarı değil. OPPO Araştırma Enstitüsü’nden Zhang Jialiang: “OPPO’nun görüşüne göre 125W hızlı şarj teknolojisi yeterince olgun değil ve bazı ayrıntılı deneyimlerin iyileştirilmesi ve mükemmelleştirilmesi gerekiyor. OPPO’nun ardında olduğu şey kapsamlı ve tüm senaryolar için optimum şarj deneyimi.” ifadelerinde bulunarak duyurdukları teknolojilerin şimdilik 65W Super VOOC hızlı şarj çözümlerini iyileştirmek adına yapıldığını söyledi.

İlginizi Çekebilir Google, kuantum bilgisayarlar için tarih verdi: İlk ticari sürüm 2029’a kadar gelecek

Şirket İlk olarak, tek pil mahfazasında aralarında özeli bir polimer araç-gereç bulunan iki hücreye yer vererek çift hücrenin tüm güvenlik performansını korurken, hücrelerin birbirine müdahale etmeden bağımsız olarak çalışmasını amaçlıyor.

Oppo, pil güvenliği idrak etme çipiyle pildeki anormal voltaj düşüşlerini belirleyecek ve pili denetim ettirmeleri yada değiştirmeleri gereken zamanlarda kullanıcıları uyaracak.

Çinli şirket, yeni akıllı şarj teknolojisi ile farklı pil kapasiteleri ve şarj adaptörleri için en iyi şarj akımını dinamik olarak düzenleyebilecek. Bu sayede şarj ısısı kontrol edilerek pil ömrü ve şarj hızı artırılabilecek.

Öncekilere göre iki kat daha düşük bir iç direnç değerine sahip düşük empedanslı bir sigorta geliştiren Oppo, bu sayede ısı üretimini yarı yarıya azalttığını söyledi.

Şirketin şarj çözümlerine getireceği en büyük değişim, devrelerde galyum nitrit kullanımı olacak. Bu Oppo’nun şarj çözümlerinde ilk kere galyum nitrit kullanması anlamına geliyor. Galyum nitrit, silikondan daha iyi voltaj direnci sunuyor, bu da daha ufak şarj cihazları yapılmasını ve akımı aktarmada daha verimli olmasını sağlıyor.

Çinli teknoloji şirketi Oppo, bu teknolojileri kullanarak 65W şarjın artık %20 daha hızlı olduğunu ve 30 dakikada 4.500mAh bataryayı sıfırdan doldurabileceğini söylemiş oldu.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!