featured

Netflix, şifre paylaşımını durdurmada kararlı

Netflix, Arjantin, El Salvador, Guatemala, Honduras ve Dominik Cumhuriyeti’nde gizyazı paylaşımı ile mücadele etmenin yeni bir yolunu kontrol ediyor. Netflix’in destek sayfasında kullananların kendi evlerinin haricinde bir yerden TV yada TV’ye bağlı bir cihaz üzerinden giriş yapılması ve iki haftadan uzun süre hesabın kullanılması niteliğinde ek ücret talebi açıkça belirtiliyor.

Yeni ev ekleme seçeneği

Netflix’e göre, test alanlarında, abone hesaplarının evindeki herhangi bir cihazdan Netflix’e erişebilecekleri ve seyahatte ek bir muamele yapmadan Netflix’i başka bir yerde dizüstü bilgisayardan ve mobil cihazdan kullanabilecekleri birincil evi var. Test, kullanıcıların servisi TV ekranlarında kullanmak için ekleme veya atlamayı seçtikleri ek evler satın almalarına izin veriyor. Destek sayfası süreci açıklıyor. 22 Ağustos 2022’den itibaren evinizin dışında bir TV’de Netflix’e giriş yaptığınızda aylık ek bir ücret karşılığında fazladan ev ekleme seçeneği görmüş olacaksınız. Bu TV’yi yalnızca sınırlı bir süre için kullanacaksanız hesabınız daha önce o konumda kullanılmadığı sürece Netflix’i 2 haftaya kadar hiç bir ek ücret ödemeden seyredebilirsiniz. Bu süreden sonra ek ev eklemediğiniz sürece TV engellenecek. Destek sayfası ayrıca herhangi bir cihazınızda Netflix’i kullanabileceğiniz fiziksel bir vaziyet (eviniz şeklinde) olarak tanımlanan bir evi iyi mi belirlediği ile alakalı daha detaylı malumat veriyor. Sayfanın ilerleyen kısımlarında Netflix’in farklı bir evde kullanımı tespit etmek için ne yaptığı açıklanıyor.

Netflix evleri nasıl tespit ediyor?

Netflix, IP adresleri, cihaz kimlikleri ve hesap etkinliği gibi bilgileri kullanıyor. Netflix, seyahat ederken evinizin dışında bir televizyonda Netflix kullanımınızın “hesabınız daha önce o konumda kullanılmadığı sürece” iki hafaya kadar ek bir ücret ödemeden müsait bulunduğunu açıklıyor. Buna konum başına yılda bir kez izin veriliyor. Netflix, ayrıca hesabınızın nerede kullanıldığını takip etmenizi ve erişimi kısıtlamanızı sağlayacak bir hususiyet üzerinde de çalışıyor. Temel plandaysanız fazladan bir ev ekleyebiliyorsunuz, Standart plandaysanız en fazlaca iki, Özel plandaysanız en fazlaca üç ev ekleyebiliyorsunuz.

Netflix şifre paylaşımına neden karşı?

Netflix’in Ürün İnovasyon Yöneticisi Chengyi Long, Netflix şifresini paylaşanlara ilişik “Üyelerimizin Netflix filmleri ve dizilerini bu kadar çok sevmeleri ve başkalarıyla da paylaşmak istemeleri mükemmel ancak günümüzde haneler içinde yaygın gizyazı paylaşımı, uzun vadeli yatırım yapma ve hizmetimizi iyileştirme olanağımızı baltalıyor.” açıklamasını yaptı.

Reklamlı abonelik geliyor

Netflix öncelikle ABD’daki aboneler için fiyat artışını duyurmasından sadece birkaç hafta sonrasında Mart ayında hesap paylaşımı için ücretlendirme yollarını kontrol edeceğini duyurdu. Netflix, ek olarak reklam destekli bir abonelik seçeneği üzerinde çalışıyor ve daha geçtiğimiz hafta reklamlarını güçlendirmek için Microsoft ile iş birliği yapacağını söyledi. Şirketin gelir elde etmek adına yeni yollar araması için nedenleri var; Pandeminin başlarında abone patlamasının arkasından Nisan ayında on yıldan uzun süredir ilk defa abone kaybettiklerini duyurdu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Netflix, şifre paylaşımını durdurmada kararlı
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!