Mobil uygulama kullanımı arttı

Yeni yayınlanan rapor, karantina günlerinin üstünden uzun vakit geçmesine karşın Türkiye’nin de dahil olduğu birçok ülkede mobil kullanımının artmakta olduğunu gösteriyor.

TikTok zirvede

Kullanıcılar, her gün uygulamalara dört saatten fazla zaman ayırıyor. TikTok, dünya genelinde en oldukca dönemin tüketildiği tatbik olurken, Instagram 2022 ikinci çeyreğinde en oldukça indirilen tatbik oldu.

Türkiye daha azca zaman harcıyor

Araştırma, Türkiye, Amerika, Endonezya, Singapur, Brezilya, Meksika, Avustralya, Hindistan, Japonya, Güney Kore, Kanada, Rusya ve İngiltere’deki iPhone ve Android telefon kullanıcılarının mobil kullanımını kapsıyor. İlginç olarak Türkiye, mobil kullanımın azaldığı iki pazardan biri. Türkiye ve Meksika’da %5 oranında azalma görülürken, Amerika dahil birçok ülkede minimum %5 oranında artış göze çarpıyor. Çalışma, 2022’nin ikinci çeyreği için en popüler mobil uygulama ve oyunları da gösteriyor. Instagram, Facebook, TikTok ve WhatsApp en fazlaca indirilen uygulamalar oldu. TikTok, YouTube, Tinder ve Disney+ en oldukça zaman harcanan uygulamalar oldu. Facebook, ilgi çekici halde hala en çok aylık aktif kullanıcıya sahip platform. Facebook’u WhatsApp, Instagram, Messenger takip ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Mobil uygulama kullanımı arttı
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!