featured

Micron sektörün ilk 232 katmanlı NAND modülünü üretti

NAND bellek üreticileri içinde kıyasıya bir tabaka rekabeti yaşanıyor. Aynı zar alanında daha fazla kapasite ve daha süratli iletişim imkânı elde eden yığın hafıza çözümü rekor katman sayılarına ulaştı.

232 katmanlı NAND

Micron daha ilkin ilk 176 katmanlı NAND bellek modülünü kullanıma sunmuştu. Yeni NAND modülü bu tasarım üzerinde geliştirmeler ve materyal optimizasyonları ile elde edilmiş. Ayrıca firmanın kendi teknolojileri ile destekleniyor. 232 katmanlı NAND modülü dünyanın ilk 6 düzlemli TLC hücrelerini kullanıyor. Her katmanda bağımsız okuma yeteneği olduğu için yüksek aktarım hızlarına ulaşılabiliyor. Belleğin I/O hızları 2.4GB/s seviyesine kadar çıkabiliyor. Önceki nesle gore yazma hızlarında yüzde 100, okuma hızlarında yüzde 75 artış elde edilen.

11.5 mm x 13.5 mm kart üzerinde kullanıma sunulacak yeni NAND modülü önceki nesle nazaran yüzde 28 daha küçük. Alana bakılırsa yoğunluk ise yer yer yüzde 100 daha fazla. Böylece en yoğun TLC hücresi elde edilen oluyor. Singapur tesislerinde üretilen yeni 232 katmanlı NAND bellekler Crucial markası altında sınırı olan bir halde sevkiyata başladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Micron sektörün ilk 232 katmanlı NAND modülünü üretti
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!