featured

Martı’nın New York Borsası’nda halka açılma planının detayları belli oldu

Türkiye’de elektrikli scooterların yaygınlaşmasında büyük rol oynayan Martı girişimi New York Borsası’na açılmak için gün sayıyor. 2019’da faaliyete geçen Martı, kısa müddette büyük yükseliş yakalayarak Türkiye’yi New York Borsası’nda temsil etme fırsatı elde etti.

MRT sembolü ile muamele görecek

Martı’dan meydana getirilen açıklamaya göre, Galata Acquisition Corp. Adlı şirketle birleşerek Martı Technologies Inc. Adlı yeni bir şirket kurulacak. Bu şirketle New York Borsası’na adım atacak. İşlemlerin bu yılın dördüncü çeyreğinde neticelenmesi bekleniyor. İşlemlerin tamamlanmasının arkasından MRT sembolü ile New York Borsası’nda muamele görecek. İki şirketin birleşimiyle ortaya çıkacak firmanın işletme değerinin ortalama 532 milyon dolar olacağı tahmin ediliyor. Martı’nın mevcut ortakları Martı Technologies’de ortalama yüzde 50’sine sahip olmaya devam edecekler.

Araç filosu genişletilecek

Şirketin New York Borsası’nda halka açılmayla birlikte bilançoya brüt 280 milyon dolar nakit girmesi bekleniyor. Sermayedeki artış yardımıyla Martı’nın araç filosu genişleyecek. Ayrıca yeni hizmetleri devreye alacak. Martı, 2018 senesinde Oğuz Alper Öktem ve Sena Öktem tarafınca kurulmuş ve 2019’un Mart ayında faaliyete geçmişti. Martı, elektrikli scooterların yanı sıra elektrikli bisikletler ve elektrikli mopedlerle de hizmet sunuyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Martı’nın New York Borsası’nda halka açılma planının detayları belli oldu
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!