featured

LG’nin bu OLED paneli sadece titreyerek ses üretiyor

LG Display, tv tarafında öncü teknolojilere sahiplen kendi ürettiği OLED panelleriyle de sektörde ayrım yaratıyor. Firma tarafından televizyonlarda sunulacak olan, herhangi bir hoplarlörün yardımı olmadan sadece titreşerek ses üreten dev OLED paneli kısa zaman önce duyuruldu.

Bu açık oturum titreşetek ses üretiyor

LG Display tarafından OLED EX TV olarak adlandırılan 97 inç boyutundaki dev ekranda, LG’nin CSO olarak adlandırdırdığı sinematik ses OLED teknolojisi kullanılıyor. CSO teknolojisi, ekranın arkasına uygulanan kağıt inceliğindeki uyarıcı film sayesinde herhangi bir hoparlöre gerek duymadan monitörü titreştirerek doğrudan OLED’ten ses gelmesini sağlıyor. LG’ye gore CSO (Cinematic Sound OLED) teknolojisi, 5.1 surround ses üretiminde sinematik düzeyde bir deneyim vadediyor. Fakat, izleyicinin arkasına yerleştirilen surround ses sistemlerine oranla ancak TV ekranınden gelen bu sesin ne aşama etken olacağı bir soru işareti. Güney Koreli şirket, bu değişen teknolojinin daha ilkel halini LG G8 zeki telefonunda kullanmıştı. O zamanlarda ses yüksekliği ve kalitesi yönünden eleştirilerle yüz yüze kalınmıştı. LG’nin bu teknolojisine benzer bir panel çözümü Sony Bravia AG9’da kullanılmıştı ve incelemelerden ses konusunda övülmüştü, bu LG için iyi haber olabilir.

Dünyanın en büyük OLED monitörü

LG Display’in 97 inçlik panelinde, daha parlak ve daha doğru sahneler kurmak için firmanın öteki üst düzen OLED TV’lerinde gördüğümüz OLED EX teknolojisi kullanılıyor. LG her ne kadar yeni panelini şimdiye kadar yapılmış en büyük OLED ekran olarak tanımlasa da LG Electronics (Firmanın tüketici elektroniği bölümü) bu yılın başlarında 97 inçlik başka bir OLED TV duyurmuştu. Öte taraftan 97 inç OLED EX TV panelinin LG Electronics tarafından sene içinde ortalama 25.000 dolar fiyat ile tüketicilere sunması planlanıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
LG’nin bu OLED paneli sadece titreyerek ses üretiyor
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!