indir-3-6

Intel Arc Oyun Dünyasını Yerinden Oynatacak

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Grafik dünyasının önemli isimlerini transfer ederek yeni grafik teknolojisine büyük yatırımlar icra eden Intel son sözünü gelecek yıl söyleyecek. Intel Arc serisi oyun dünyasını yerinden oynatmaya geliyor.

Intel Arc neler sunacak?

Nvidia GeForce ve AMD Radeon benzer biçimde Intel Arc isimlendirmesi de oyun dünyasında performans odaklı ekran kartlarını kapsayacak. Intel Xe Max gibi isimlendirmelerden farklı olarak şirket yeni bir yüzle oyun hayatına giriş yapmak istiyor.

Intel Xe grafik teknolojisini entegre sistemlerde bile Full HD ayarlarda Battlefield 5 oynatırken görmüş, bağımsız kartlar için oldukça heyecanlanmıştık. Gerçi bu kartlarda ışın seyretme veya değişken odak teknolojisi şeklinde detaylar görememiştik. Intel bunları gelecek yıla saklıyor.

Intel Arc ailesinin ilk serisi Alchemist kod adını taşıyor. 2022 senseninin ilk çeyreğinde piyasaya çıkacak olan kartlar bunlar olacak. Mevcut Intel Xe MAX, Intel DG1 ve sunuculara yönelik HPC kartlarının bir harmanını barındıracak.

Intel Arc ailesinde öne çıkan özellikler Direct12 X Ultimate, gerçek zamanlı ışın seyretme teknolojisi, değişken odak teknolojisi ve yapay zekâ tabanlı yukarı ölçeklendirme teknolojisi olarak sıralanıyor. Aslına bakarsan çağıl bir rekabet için bunlar eğer olmazsa olmazlar arasında.

Intel’in yayınladığı tanıtım videolarında da Forza Horizon 4, Psychonauts 2, PlayerUnknown’s Battlegrounds şeklinde birçok oyunun akıcı bir halde çalıştığı görülüyor. Intel Arc ailesi ile ilgili teknik detaylara önümüzdeki haftalarda erişebileceğiz. Alchemist serisinin peşinden firmanın Battlemage, Celestial ve Druid kod adlı yeni serileri de yol haritasına eklediği ifade ediliyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!