indir-15

Instagram’a “Doğum Günü” Zorunluluğu Geliyor

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından kabul edilen Instagram, platforma yeni bir zorunluluk getiriyor. Facebook’ta başkan yardımcı i Pavni Diwanji’nin yakın zamanda yaptığı bir açıklamaya gore platformda bulunan kullanıcıların doğum günlerini paylaşması gerekecek. Instagram, bu uygulamayı 2019’un sonlarından beri yapıyordu sadece zorunlu değildi. Şimdiki açıklamalara göre bu değişecek ve herkesin doğum gününü paylaşması zorunlu hale gelecek. Açıklamalara gore bu karar, genç kullanıcıların daha güvenli ve özel bir edinim yaşamasını sağlamak için verildi.

Diwanji’nin açıklamalarına göre doğum gününü paylaşmayan kullanıcıların Instagram’a ulaşımı engellenecek. Ayrıca, hemen hemen doğum gününü girmemiş olan kullanıcılara yapması gerekenler hakkında bildirim gönderilecek.

Başkan Yardımcısı göre doğum günü bilgisi genç kullanıcıların korunmasını sağlayacak. Ek olarak data, yaşlara nazaran reklam gösterilmesinde ve yaş sınırı olan gönderilerin görüntülenmesinde işe yarayacak.

Yaşı hakkında gerçek dışı söyleyenler tespit edilebilecek

Şirket, doğum günü konusunda gerçek dışı söyleme ihtimali olanlar için de bir yol geliştirdi. Açıklamalara nazaran bir yapay zekâ sistemi gönderileri inceleyerek kullanıcıların doğum günü hakkında gerçek dışı söyleyip söylemediğini tahmin edebilecek.

Diwanji bununla ilgili, “Gelecekte teknolojimiz, belirttiğiniz yaşta olmadığınızı idrak edebilecek ve sizi yaşınızı doğrulamanızı sağlayacak olan seçenekleri içeren bir menüye yönlendirecek” ifadelerini kullandı.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!