hus

Huawei, Giriş ve Orta Seviye Telefonlarının Üretimini Durdurdu

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin’den, azca sayıda Huawei akıllı telefonunun mağazalarda kaldığı, sadece şirketin bileşen eksikliği sebebiyle düşük maliyetli modeller üretmeyi bıraktığı yönünde haberler gelmeye devam ediyor.

Huawei için ABD yapmış yaptırımları, akıllı telefon modelleri için lüzumlu bileşenleri satın almayı imkansız hale getiriyordu. Konum, şirketi ucuz ve orta derslik fiyat aralıklarında akıllı telefonlardan vazgeçmeye zorlayan küresel çip kıtlığıyla daha da kötüleşti.

Çip stoğunu amiral gemilerinde kullanıyor

Çinli mağaza çalışanları, Huawei’nin artık birkaç ay öncesine bakılırsa önemli ölçüde daha azca akıllı telefon sattığını doğruladılar. Tek sorun sadece mağazalarda Huawei akıllı bulamamak değil. İlgilendiğiniz modeli bulsanız bile, renk ve lüzumlu hafıza miktarı mevzusunda şanslı olmanız pek mümkün görünmüyor.

Kaynak, beş Huawei mağazasını ziyaret ederek, içlerinde toplam yalnızca dört Huawei akıllı telefon modeli bulduğunu ekliyor. Tutarların arttığı ve çoğunlukla sadece eski modellerin stokta kaldığı da işin bir öteki dikkat çeken kısmı. Basında çıkan haberlere gore, Huawei’nin mevcut çip stoğu yalnızca üst düzey amiral gemisi modellerinde kullanılıyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!