featured

Honda ve Sony, elektrikli araçlar için yeni şirket kurdu

Elektrikli otomobillerin çok popüler hale gelmesiyle beraber birçok müstahsil, artık bu pazara daha fazla yatırım yapıyor. Öte yandan, bu arabalar daha da teknolojik hale geliyor ve bundan dolayı dev teknoloji şirketleriyle otomobil üreticileri arasında daha sık konsorsiyum görmeye başladık. Bu ortaklıklardan biri de Sony ve Honda içinde yaşanmıştı. Geçtiğimiz mart ayında ortaklık kuran iki şirket, elektrikli araçlar için ayrı bir marka oluşturacaklarını duyurmuştu.

Yeni şirketin ismi belli oldu

Sony ve Honda, beraber oluşturacakları ‘Sony Honda Mobility Inc’ isminde elektrikli vasıta şirketi için 10 milyar yen (74 milyon 83 bin 950 dolar) yatırım yapacağını duyurdu. Ayrıca şirketin idare kurulunun şimdiden oluşturulduğu ve CEO’sunun Yasuhide Mizuno olacağı açıklandı. Sony CEO’su Kenichiro Yoshida ve Honda CEO’su Toshihiro Mibe, yeni markanın güvenlik, eğlence ve uyarlanabilirliğe odaklanacağını belirtti.

İlk vasıta 2025’te geliyor

Daha ilkin yapılan açıklamalardan, ortaklığın ilk aracının 2025 yılında geleceğini biliyoruz. Tamamen elektrikli modelin üretiminden Honda görevli olacak. Sony ise aracın platformunun ve elektronik aksamının geliştirilmesini üstlenecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Honda ve Sony, elektrikli araçlar için yeni şirket kurdu
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı edinerek deneyimini yükselt!

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!