harmonyos_2133

HarmonyOS Kullanıcı Sayısı 50 Milyonu Geçti

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Donald Trump döneminde sert yaptırımlarla uğraşan ve Android lisansını kaybeden Huawei, geliştirdiği HarmonyOS adlı işletim sisteminin yeni sürümünü 2 Haziran’da tanıtmıştı. HarmonyOS; yalnızca akıllı telefonlara değil, hem de akıllı saatlere, akıllı ev aletlerine, araç sistemlerine ve televizyonlara da güç verecek.

50 MİLYON KULLANICIYA ULAŞTI

Gösterilen rapora göre, 29 Temmuz’da 40 milyon civarı kullanıcıya haiz olan HarmonyOS, şu an itibariyle 50 milyon kullanıcıyı aştı. Huawei Mate 9 şeklinde beş yıllık eski cihazların bile kullanabildiği yeni HarmonyOS güncellemesi, önümüzdeki aylarda farklı Huawei ve Honor cihazlarına da gelecek.

HUAWEI’NİN YILSONU HEDEFİ 360 MİLYON

Huawei, yılsonuna kadar 360 milyon cihaza HarmonyOS yüklenmesini bekliyor. Gelecek yıl ise bu cihazların sayısı 12,3 milyara kadar çıkacak. Yılın son çeyreğinde; Huawei Smart Screen V 2021 serisi, Huawei Smart Screen S serisi, Huawei Smart Screen X65, Mate 20 X serisi, P30 serisi, Mate X, Huawei Enjoy 20 serisi, Huawei Maimang 9, Huawei Tablet M6, Huawei Enjoy Tablet 2 gibi cihazlar da söz mevzusu güncellemeye kavuşacak. 2022’nin ilk yarısında Huawei Mate 10 serisi, P20 serisi, nova5 serisi, Mate9 serisi, P10 serisi, Huawei Smart Screen V serisi, Huawei Tablet M5, Huawei Enjoy Tablet cihazları da HarmonyOS güncellemesi alacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!