featured

Görme engelliler için üretilen OrCam MyEye Pro, Akıllı Okuma sunuyor

OrCam, görme engelli yada okuma güçlüğü çeken kullanıcılar için ürettiği iki ürünü CES 2022’de sergiledi. CES inovasyon ve ‘sağlık ve zindelik’ kategorilerinde ödül alan MyEye Pro aygıtı, basılı yahut dijital metinleri okuyup sesli olarak aktararak ve ürünleri tanımlayarak kullanıcılara yardımcı oluyor.

Daha hızlı işlemciye sahip

Bir süredir esasen kullanımda olsa da OrCam MyEye Pro, birkaç yeni özellik sunuyor. Bir gözlüğe entegre şekilde kullanılabilen aygıt, bir bilgisayardaki ‘Bul’ işlevine benzeyen ve kullanıcıların istediği bilgileri bulmasını kolaylaştıran bir ‘Akıllı Okuma’ moduna sahip.

MyEye Pro, önceki versiyonda yer edinen bir mikrofon yerine iki mikrofon, daha hızlı işlemci, daha uzun pil ömrü, geliştirilmiş gözlük ekiyle geliyor. Şirket, daha hızlı işlemci sayesinde aletin daha hızlı açıldığını ve barkod ve banknot tanımlama ve yüz tanıma için daha hızlı ve daha yüksek doğruluklu yanıtlar verebildiğini söylüyor.

Geçtiğimiz yıl gelen iyileştirmeyle OrCam MyEye Pro,sesli komutlara karşılık verebiliyor. OrCam sesli asistanı, aktif hale getirmek için ‘Hey OrCam’ demek kafi oluyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Görme engelliler için üretilen OrCam MyEye Pro, Akıllı Okuma sunuyor
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!