google-authenticator-1280x720-1

Google, İki Adımlı Doğrulamayı Varsayılan Olarak Sunacak

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Arama devi Google, Dünya Şifre Günü için blog gönderisiyle yaklaşan değişiklikle ilgili duyuruyu yaptı. İsteğe bağlı 2 faktörlü kimlik doğrulama veya Google’ın deyimiyle iki adımlı doğrulama artık varsayılan olarak sunulacak.

‘Şifreler geçmişte duracak’

Google, hesabı doğru şekilde ayarlandığı sürece yakında herkes için 2 adımlı doğrulamayı otomatikman açmaya başlamış olacağını söylüyor ve kullanıcıların hesaplarının uyumluluklarını Güvenlik denetimi ile yapabileceklerini belirtiyor. Şirket, iki adımlı doğrulamaya kaydolan kişilerden,  oturum açtıklarında telefonlarında bir Google istemi vesilesiyle bayağı bir dokunuşla hakikaten onlar olduklarını doğrulamalarını istiyor .

Blog gönderisinde Google: “bilincinde olmayabilirsiniz sadece şifreler çevrimiçi güvenliğiniz için en büyük tehdittir. Çalmaları kolaydır, hatırlamaları zordur ve bunları yönetmek can sıkandır. Birçok kişi bir parolanın olabildiğince uzun ve kompleks olması gerektiğine inanır ancak çoğu durumda bu aslında güvenlik riskini artırabilir. Kompleks parolalar, kullanıcıları bunları birden fazla hesap için kullanmaya teşvik eder; bu da herhangi birinin düşmesi durumunda tüm bu hesapları savunmasız hale getiriyor.” ifadelerine yer verdi.

İki adımlı doğrulamanın varsayılan olarak ne zaman sunulacağına dair kesin tarih vermeyen şirket, çalınan şifrelerin bir gün geçmişte kalacağını çünkü şifrelerin hayatımızdan çıkacağını umuyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!