featured

Google da arttırılmış gerçeklik gözlüğü geliştiriyor

Arttırılmış gerçeklik gözlükleri, önümüzdeki yıllarda çok popülerleşecek şeklinde gözüküyor. Apple’ın gelecek yıllarda çıkarması beklenen arttırılmış gerçeklik gözlüğü ve Meta’nın Project Cambria’sının peşinden Google da arttırılmış gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışıyor.

North’un satın alınmasının payı büyük

Google, Haziran 2020’de arttırılmış gerçeklik konusunda uzman North şirketini satın almıştı. Arttırılmış gerçeklik projeleri iptal edildikten sonrasında North firmasının çalışanları, Google içerisinde Pixel ve Nest şeklinde projelerde çalışmışlardı. 2019 senesinde Google’ın arttırılmış gerçeklik üzerine çalışmadığı bilgisi ulaşınca, yeni nesil bir arttırılmış gerçeklik gözlüğü için ümitler bir hayli azalmıştı. Ancak, görünüşe bakılırsa Google, tekrar bir arttırılmış gerçeklik projesi üzerine çalışıyor.

New York Times, arttırılmış gerçeklik üzerine yaptığı haberde Google’ın yeni bir arttırılmış gerçeklik projesi üzerine çalışmış olduğunu iddia etti. Projenin, North’un satın alınmasından dolayı gerçekleştiği de bildiriliyor sadece daha çok detay bulunmuyor. Google’un Google Glass’tan sonraki arttırılmış gerçeklik gözlüğü ne zaman gelecek bilinmiyor ancak firmanın gizlice uzun bir süredir bu proje üzerinde çalıştığı belli.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Google da arttırılmış gerçeklik gözlüğü geliştiriyor
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!