indir-14-2

FaceTime Bağlantısı, Android Kullanıcılarına Nasıl Paylaşılır

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

iOS 15’in piyasaya sürülmesiyle, Android kullanıcıları artık iPhone kullanıcılarının yıllardır ev sahipliği yaptığı tüm FaceTime görüşmelerine katılabiliyorlar. Tek ihtiyaç duyulan şey sıradan bir bağlantı. FaceTime bir Apple ürünü olduğundan, bağlantıyı iOS 15 ya da iPadOS 15’e sahip bir kullanıcının oluşturması gerekiyor. Bu özelliğin, bu yıl içinde macOS Monterey çıktığında Apple bilgisayarlarda da kullanılabileceğini belirtelim.

Paylaşılabilir bir FaceTime bağlantısı iyi mi oluşturulur?

Öncelikle iPhone ya da iPad işletim sisteminin 15. Sürümüne sahip değilseniz, Yazılım Güncellemesi bölümünden cihazınızı güncellemeniz gerekiyor. Oldukça büyük bir indirme paketi (iPhone’da 2,67 GB) olduğundan, cihazınız çok doluysa, yer açmak için uygulamaları geçici olarak kaldırmak isteyip istemediğinizi sormuş olacaktır ve güncelleme sonlandığında onları geri yükleyecektir.

iOS 15 işletim sistemine sahip olduğunuzda, bir bağlantı oluşturmanız 30 saniyeden azca sürecektir. Yerleşik FaceTime uygulamasını açın, ekranın üst kısmındaki Bağlantı Oluştura dokunun ve bu kadar. Bu aşamadan sonra “FaceTime Bağlantısı” adına sadık kalabilir ya da görüşmenize benzersiz bir ad vermek için Ad Ekle’ye gidebilirsiniz. Artık bağlantıyı dilediğiniz süre, dilediğiniz mecralarda paylaşmaya hazırsınız.

Android ya da PC’den bir FaceTime bağlantısına nasıl erişilir

Android ya da PC’de bir FaceTime bağlantısı alırsanız, görüşme oluşturan ferdin kim olduğunuzu görebilmesi için bir tür tanımlama girmeniz istenir. Ardından, görüşmeye katılmak için size izin verilene kadar bir bekleme ekranına ulaşırsınız. Bir tarayıcı vesilesiyle FaceTime’a eriştiğiniz için, görüşmenin sorunsuz gerçekleşmesi adına mikrofon ve kamera izinlerinizi ayarlamanız gerekebilir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!