indir (14)

Facebook, Sanal Ofis Uygulamasını Tanıttı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD merkezli dev şirket Facebook perşembe günü yaptığı bir açıklamayla, “Horizon Workrooms” isimli sanal ofis uygulamasını dünyaya duyurdu. “Horizon Workrooms” projesi, kullananların farklı yerlerden sanal gerçeklik kullanarak sanal bir ofiste toplantı yapmasını sağlayacak. Şirketin yaptığı açıklamalarda, “Workroom’lar, insanların fiziksel bir mesafe olmadan sanal bir odada bir araya gelmelerini sağlayan girişimimizdir. Ek olarak sanal ofisler, iş dostlarınızla çalışarak ekip çalışmasını güçlendirmek için tasarlanmıştır.”

“Metaverse”

Meydana getirilen açıklamalarda, katılımcıların toplantılara avatar olarak ya da görüntülü arama yoluyla katılabilecekleri ifade edilirken sanal ofisler için “metaverse” adı verilen bir dijital dünya oluşturulacağı da açıklandı.

Şirketi çeşitlendirmek isteyen CEO Mark Zuckerberg de bu yeni projeyi Facebook geleceğinin merkezi olarak görüyor. Oculus, şu an için büyük ölçüde oyunlar için kullanılsa da gelecekte turizm, uzaktan çalışma gibi sektörlerde de kullanılarak yaşamımızın her alanına girme mümkünlüğünün çok yüksek bulunduğunu söylemek yanlış olmaz.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

RWZONE ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!